, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Jemeno prezidentas Ali Abdullah Salehas patyrė 40 proc. kūno nudegimą ir subliūško vienas jo plautis, praneša CNN remdamasis šaltiniais JAV vyriausybėje. A. A. Salehas buvo sužeistas per sprogimą prezidento pastatų komplekse penktadienį ir gydymui išgabentas į kaimyninę Saudo Arabiją.
Kol kas neaišku, ar jis mėgins sugrįžti į Jemeną, bet šios minties atsisakyti jį spaudžia ne tik opozicija, bet ir Saudo Arabija. Manoma, kad atsistatydinimas galėtų bent dabar užbaigti kruvinus susirėmimus bei protestus.
Stipriausias Jemeno opozicijos blokas pareiškė, kad neleis A. A. Salehui sugrįžti į šalį. Tuo metu pati Saudo Arabija gali spausti jį priimti Įlankos bendradarbiavimo tarybos siūlomą susitarimą, kuriame mainais į postą siūlomas imunitetas.
Susirėmimai tarp vyriausybės ir genčių pajėgų vyksta jau kelias savaites. Masiniai protestai, prasidėję sausį, jau antrą mėnesį yra apšaudomi kariuomenės. Aršiausi susirėmimai vyksta Taizo mieste separatistiniame šalies pietų regione. Vien praėjusią savaitę vyriausybės pajėgos ten nužudė 50 protestuotojų.
Po A. A. Saleho išvykimo iš Jemeno jo pareigas laikinai eina viceprezidentas, vienas iš genčių lyderių, Abedas Rabbo Mansouras Hadis, kuris iškart sutiko dėl paliaubų. Pirmadienį du opozicijos lyderiai pareiškė rezervuotą paramą viceprezidentui, tačiau pridūrė, kad šis turi prisiimti revoliucionieriaus vaidmenį. A. R. M. Hadis įspėtas, kad nedelsiant nepradėjus reformų ir nesutikus su taikia revoliucija, protestuotojai gali atsisukti ir prieš jį.
Jemenas, bendradarbiavęs su JAV „kare prieš terorizmą“, tuo pačiu metu yra ir vienas iš „al Qaeda“ centrų. CNN cituojamas JAV pareigūnas teigia, kad neramumai amerikiečiams sukelia problemų: Jemeno vyriausybė buvo svarbus informacijos apie Arabų pusiasalio Al-Qaeda – vieną stipriausių „al Qaeda“ franšizių – šaltinis.
A. A. Salehas Jemenui, skurdžiausiai Artimųjų rytų valstybei, vadovauja nuo 1978 metų. Pastaruoju metu iššūkį jam meta separatistiniai judėjimai, šalyje įsitvirtinę „al Qaeda“ kovotojai bei masinis žmonių pasipriešinimas. Šalies žmonės nuolat kenčia dėl nedarbo, maisto trūkumo ir korupcijos.
KOMENTARAI (0)