, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Japonijos premjeras Naoto Kanas parlamente pareiškė, kad situacija žemės drebėjimo pažeistoje Fukušimos atominėje elektrinėje „išlieka neprognozuojama“. Šalyje dėl branduolinės grėsmės paskelbtas maksimalus pavojaus lygis.
Fukušimos elektrinėje dirvožemyje aptika plutonio, o iš reaktoriaus pastato nutekėjo radioaktyvus vanduo. Valdžios pareigūnai skelbia, kad didžiausias iššūkis – toliau aušinti reaktorius. Darbininkai stengiasi visiškai atstatyti elektros tiekimą ir paleisti visas aušinimo sistemas.
Kol vanduo tiesiog pilamas ant reaktorių, tai padeda juos ataušinti. Tačiau šis vanduo po to turi kažkur nutekėti. Baiminamasi, kad tokiu būdu radioaktyvus vanduo pasklis po aplinką. Nerimas dar padidėjo nustačius, kad aplink vieną iš reaktorių besidriekiančiame betoniniame tunelyje esančiame vandenyje radiacijos lygis leistiną normą viršija 100 tūkstančių kartų.
Taigi gelbėtojai susidūrė su dilema: būtina aušinti reaktorius, kad būtų išvengta sprogimo. Tačiau nėra kaip surinkti vandenį, su kuriuo radiacija gali pasklisti po aplinką.
Vyriausybė svarsto, ar išplėsti evakuacijos zoną aplink elektrinę. Tokiu atveju tektų evakuoti dar 130 tūkstančių žmonių. Iki šiol evakuota 70 tūkst. gyventojų.
Pasak BBC, nacionalinės strategijos ministras Koichiro Gemba užsiminė apie tai, kad vyriausybė galėtų svarstyti apie laikiną elektrinės operatorės – bendrovės TEPCO – nacionalizavimą. Vakar TEPCO akcijos nukrito iki žemiausio lygio per pastaruosius tris dešimtmečius.
Tarptautinės atominės energetikos agentūros generalinis direktorius Yukiya Amano taip pat pareiškė, kad padėtis Fukušimos elektrinėje išlieka rimta.
„Sudėtinga situacija nebuvo įveikta. Prireiks laiko reaktoriams stabilizuoti. Radiacija aplinkoje, maisto produktuose ir vandenyje verčia susirūpinti. Bet yra ir teigiamų ženklų: atstatytas elektros tiekimas pirmajam, antrajam ir trečiajam reaktoriui, todėl jau tiekiamas švarus vanduo“, – sakė Y. Amano.
Dėl kovo 11 d. Japoniją supurčiusio žemės drebėjimo ir po to šalį užliejusio cunamio jau žuvo 10 901 žmogus. Dar daugiau nei 17 tūkstančių laikomi dingusiais be žinios.
Na ka as galiu pasakyti, baisu. Antras Cernobilis.
Pingback: Lietuvos ambasada keliasi toliau nuo elektrinės | IQ.lt