, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Kol pasaulis su nerimu seka pranešimus apie radioaktyvią taršą, netoli Japonijos šiaurės rytų pakrantės pirmadienį paryčiais buvo užfiksuotas naujas, 6,5 balo stiprumo žemės drebėjimas.
Ši vietovė dar neatsigauna nuo kovo 11-ąją vykusio net 9 balų žemės drebėjimo ir jį lydėjusio cunamio. Po naujo stipraus smūgio gyventojai įspėjami dėl galimų pusmetrio aukščio potvynio bangų. Kol kas pranešimų apie nukentėjusiuosius nėra.
Japonai įspėjami ir toliau būti pasiruošę žemės drebėjimams. Per stichinę nelaimę šalyje žuvo arba laikomi dingusiais be žinios 27 tūkst. žmonių, Japonijos šiaurės rytų regionas buvo smarkiai apgriautas. Deja, skubiems valymo ir atstatymo darbams trukdo baimė dėl padidėjusio radiacijos lygio. Žmonėms patariama nebandyti grįžti į savo namus netoliese elektrinės.
Radioaktyvus vanduo elektrinėje
Radiacijos pavojus kilo žemės drebėjimui nuniokojus Fukušimos Daiči atominę elektrinę. Šioje nuo Tokijo 240 km nutolusioje elektrinėje pamainomis darbuojasi 600 žmonių, siekiančių užkirsti kelią radiacijos nuotėkiui ir vėl įvesti kontrolę keturiuose iš šešių reaktorių.
TEPCO pripažino, kad negali pasakyti, kiek mėnesių ar net metų užtruks jėgainės valymas.
Du darbininkai dėl radioaktyvių nudegimų neseniai buvo paguldyti ligoninę. Manoma, kad radioaktyvus vanduo prasiskverbė pro tokiam darbui nepritaikytą avalynę.
Vandens pavyzdžiai, paimti iš antrojo Fukušimos reaktoriaus, rodo 100 tūkst. kartų didesnį radiacijos lygį nei įprasta. Anksčiau jėgainę eksploatuojanti bendrovė „Tokyo Electric Power Co.“ (TEPCO) buvo išgąsdinusi panešimais apie milijoną kartų didesnę radiaciją.
Tikslus radiacijos lygis kol kas nenustatytas, o progreso jėgainėje ne itin daug. Šiuo metu darbininkai pumpuoja radioaktyvų vandenį iš reaktorių, kad galėtų įjungti aušinimo sistemą. Užterštas vanduo greičiausiai atsirado dėl dalinio reaktoriaus šerdies išsilydimo. Japonai pripažįsta, kad kol kas nežino, kur šį vandenį patalpinti.
Tarša plinta
Japonijos valdžia užtikrina, kad darys viską, kad ši tarša nepakliūtų į aplinką. Deja, pasirodo vis daugiau pranešimų, kad aukšto radioaktyvumo medžiaga galėjo patekti į jūrą ir išplisti gerokai toliau nuo jėgainės, nei manyta anksčiau.
TEPCO pripažino, kad negali pasakyti, kiek mėnesių ar net metų užtruks jėgainės valymas. Net ir išvalius bei izoliavus Fukušimos atominę, keliolika kilometrų aplink ją neabejotina virs negyvenama zona. Tai didžiausia atominė nelaimė šalyje nuo II pasaulinio karo.
Kas ten toj japonijoja siaucia vien zemes drebejimai ten buna net skaiciu jau pameciau….