, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Ruošiamasi nebeleisti valdininkams vienu metu pildyti kišenių ir darbo užmokesčiu, ir išeitinėmis išmokomis. Taip pat siūloma, kad ne tik klerkai, bet ir kiti be poilsio dirbantys asmenys nebetektų galimybės gauti lėšų už nepanaudotas atostogas, rašo „Lietuvos žinios“.
Finansų ministerijos (FM) parengtomis Valstybės tarnybos įstatymo ir Darbo kodekso pataisomis rengiamasi užlopyti spragą, kai valstybės tarnyboje šiltą kėdę praradę, bet netrukus biudžetinėje įstaigoje įsidarbinę buvę valdininkai gali gauti ir išeitinę išmoką, ir atlygį už darbą naujojoje vietoje. Iki šiol išeitinės išmokos mokėjimas nutraukiamas asmeniui vėl pradėjus eiti valdininko pareigas.
Kaip aiškino FM Viešųjų ryšių skyriaus vedėjas Vytautas Lenkutis, iki šiol žiojėjusia spraga valstybės tarnybos išmokų sistemoje susirūpinta dėl 2012 metų pradžioje numatomų likviduoti Vertybinių popierių komisijos ir Draudimo priežiūros komisijos. „Jų funkcijos bus perduotos Lietuvos bankui (LB). Likviduojamose įstaigose dirbę valstybės tarnautojai perkelti į LB įgytų teisę gauti išeitines išmokas, nors jiems ir bus garantuota nauja darbo vieta“, – teigė FM atstovas.
Pagal siūlomus pakeitimus valstybės biudžeto lėšomis išlaikomoje institucijoje arba LB dirbusį asmenį atleidus iš darbo ir įdarbinus kitoje institucijoje, taip pat finansuojamoje biudžetinėmis lėšomis, jam išeitinė išmoka nebebūtų mokama.
Grupė parlamentarų taip pat užsimojo privalomai kasmet siųsti darbuotojus atostogų. Esą kelerius metus be poilsio dirbę asmenys, nutraukdami darbo sutartį, sulaukia pernelyg solidžių kompensacijų.
Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas tikina nesuprantantis ketinimų atimti iš darbuotojų laisvę dirbti. Esą žmonės neatostogauja ne iš gero gyvenimo.
KOMENTARAI (0)