, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Valstybei nacionalizavus banką „Snoras“, parlamentarai skubiai keičia įstatymus, kad jį būtų galima padalinti į „gerą“ ir „blogą“ bankus. Finansų ministrės Ingridos Šimonytės teigimu, visi darbai turi būti atlikti per 1,5 mėnesio.
Ketvirtadienį Seimo nariams pristatydama teisės aktų projektus, I. Šimonytė aiškino, kad juos priėmus „Snorą“ bus galima padalinti į „gerą“ ir „blogą“ banką.
„Paskelbus bankui moratoriumą, turime tiksintį laikrodį. Per pusantro mėnesio visi darbai turi būti atlikti“, – sakė I. Šimonytė. Jeigu reikalingi veiksmai nebus atlikti per šį terminą, bankui esą teks skelbti bankrotą.
Reikalingus įstatymus skubos tvarka tikimasi priimti ketvirtadienį.
Ministrės nuomone, taip Lietuvos mokesčių mokėtojai bus apsaugoti nuo įsipareigojimų, jeigu valstybė būtų priversta skolintis apdraustiems indėliams išmokėti. Padalinus banką esą nereikės indėliams naudoti valstybės sukaupto garantinio fondo.
Siūlymas padalinti „Snorą“ į „gerą“ ir „blogą“ banką, anot ministrės, paremtas Latvijos patirtimi su „Parex“ banku, nuo kurio buvo atskirtas bankas „Citadele“.
I. Šimonytės teigimu, Lietuva galėjo taikyti „Snorui“ ir kitas pagalbos formas, tačiau jų buvo atsisakyta taip pat kaimynų patirtimi – „etapiniu“ keliu ėjusi Latvija patyrė nuostolių ir leido akcininkams uždirbti iš banko nesėkmės.
„Kitos pagalbos formos kaip valstybės garantija arba dalyvavimas banko kapitale yra galimos, bet turi būti taikomos esant tam tikroms sąlygoms. Likvidumo pagalba negali būti teikiama bankui, apie kurį yra pagrindo manyti, kad jis turi mokumo problemų“, – sakė I.Šimonytė.
Anot jos, „Snoro“ akcininkai į Vyriausybę niekada nėra kreipęsi pagalbos.
KOMENTARAI (0)