, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Suskilus parlamentinei komisijai, nagrinėjusiai banko „Snoras“ žlugimo aplinkybes, jos atlikto tyrimo išvados liko galutinai nepatvirtintos. Nepaisant to, jos jau užregistruotos Seimo posėdžių komitete ir prieinamos viešai. Tačiau Irmantas Norkus, vienas iš „Snoro“ indėlininkų ir kreditorių asociacijai atstovaujančių teisininkų, į parlamentarų išvadas rimtai nežiūri ir primena, kad Seimo darbas – leisti įstatymus, o ne užsiimti tyrimais.
Trečiadienį laikinoji Seimo komisija turėjo galutinai patvirtinti savo išvadas dėl banko „Snoras“ bankroto aplinkybių. Tačiau nesutapus nuomonėms dėl Lietuvos banko veiksmų pagrįstumo, valdančiajai koalicijai atstovaujantys Seimo nariai paliko posėdžio salę ir sužlugdė išvadų priėmimą.
Parlamentarų teigimu, išvadų projektas buvo suformuluotos taip, kad būtų naudingas buvusiems „Snoro“ akcininkams – Vladimirui Antonovui ir Raimondui Baranauskui. Dokumente teigiama, kad bankas galėjo būti nacionalizuotas skubotai, o Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas galimai viršijo įgaliojimus. Balsavimą sužlugdžiusių parlamentarų teigimu, viešumoje sukeltos abejonės dėl „Snoro“ nacionalizavimo valstybei esą galėtų kainuoti iki 4 mlrd. litų.
Nepaisant to, komisijos pirmininkas „tvarkietis“ Valentinas Mazuronos ketvirtadienį išvadas užregistravo Seimo posėdžių komitete. Tai esą reikėjo padaryti todėl, kad anksčiau aptariant išvadas papunkčiui joms pritarė dauguma komisijoje dirbusių parlamentarų.
Tačiau I. Norkus, Snoro“ indėlininkų ir kreditorių asociacijai atstovaujantis teisininkas, paviešintų komisijos išvadų rimtai vertinti nelinkęs – jeigu buvę banko vadovai paduotų Lietuvą į teismą, išvados ten didelės reikšmės neturėtų.
„Komisijos išvados neturi privalomos reikšmės teismui. Teismas pats vertins faktus ir taikys teisę, – portalui dėstė I. Norkus. – Teismui yra privalomi kitų teismų sprendimai. Teismų, bet ne komisijų“. Anot jo, išvados tėra „vienas iš tretinių ar ketvirtinių įrodymų, kurie patvirtina tam tikrą visuomenės poziciją“.
I. Norkus svarstė, kad parlamentinė komisija pasitarnavo informacijos viešinimui. Tačiau jis priminė, kad pagrindinė Seimo užduotis – įstatymų leidyba: „Parlamentinė kontrolė tam tikrų procesų yra antrinė funkcija. Aš grynai iš teorinių pozicijų sakyčiau, kad Seimas turėtų kurti teisę, bet ne užsiimti tyrimais“.
Tiesa, nors lemiamos įtakos Seimo komisijos darbas neturės, jomis vis dėlto greičiausiai bus bandoma pasinaudoti. Juolab kad panašiu metu, kai komisija ruošėsi skelbti išvadas, viešumoje pradėjo rodytis buvęs „Snoro“ savininkas Vladimiras Antonovas – interviu jis aiškina, kad Lietuvos valdžia sužlugdė banką.
Vyriausybė „Snorą“ nacionalizavo praėjusių metų lapkritį, vėliau nuspręsta jį likviduoti. Skaičiuojama, kad iš viso „skylė“ banke „Snoras“ siekia 3,9 mlrd. litų.2 psl. >>
KOMENTARAI (0)