, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
NATO pajėgos antradienio naktį ir rytą (gegužės 24 d.) atliko oro antskrydžius ir smogė Libijos sostinei Tripoliui galingiausią smūgį per visą ligšiolinę operaciją, kuri trunka jau tris mėnesius. Šaltiniai praneša, kad buvo paleista apie 20 tikslaus taikymo raketų. Daugelis taikinių buvo Tripolio centre, sutelkti aplink Muammaro Kaddafio komandinį centrą. Kaip skelbia NATO atstovai, vienas iš sunaikintų taikinių – didelis transporto technikos sandėlys, kuris buvo naudojamas režimo pajėgų išpuoliams prieš civilius gyventojus.
Kaip teigė NATO operacijos vadas generolas leitenantas Charlesas Bouchardas, „M. Kaddafio pajėgos vis dar kelia grėsmę civiliams ir mes tęsime antpuolius prieš taikinius, kurie naudojami prievartai prieš gyventojus“. NATO savo pranešime taip pat teigė, kad subombarduotas sandėlis „buvo naudojamas pradiniuose išpuoliuose prieš civilius vasario mėnesį“ ir iki šiol buvo „aktyviai išnaudojamas“.
Libijos režimo spaudos atstovas Moussa Ibrahimas teigė, kad per antradienio antskrydžius žuvo trys žmonės.
Sukilėlių Nacionalinės laikinosios tarybos viceprezidentas Abdelas Hafizas Ghoga gegužės 18 d. paskelbė, kad per tris konflikto mėnesius Libijoje žuvo jau mažiausiai 15 tūkst. žmonių. JAV ambasadorius Libijoje Gene Cretzas dar balandžio 29 d. teigė, jog žuvusiųjų skaičius gali siekti 30 tūkstančių.
Kaip teigia analitikai, atakų intensyvumas ir koncentracija liudija apie NATO pasiryžimą padidinti spaudimą iš oro. Tikėtina, kad taip siekiama persilaužimo, nes pastaruoju metu prabilta apie įstrigusią operaciją, kuri neberodo ryškesnių poslinkių, galinčių reikšmingai pakeisti situaciją.
Vakar Prancūzijos gynybos ministras Gerardas Longuetas paskelbė, kad Prancūzija ir Jungtinė Karalystė turėtų kuo greičiau Libijoje dislokuoti karinius straigtasparnius. Ministro teigimu, straigtasparniai būtų naudojami prieš karinius taikinius miestų teritorijose, taip sumažindami civilių aukų tikimybę.
Tikėtina, kad šie operaciniai pokyčiai sukels nemenką ažiotažą – sraigtasparnių dislokavimas gali būti įvertintas kaip pirmas žingsnis į galimą ribotų sausumos pajėgų dislokavimą Libijoje.
KOMENTARAI (0)