, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Naujienų agentūra „Reuters“, remdamasi neįvardytais šaltiniais ES institucijose, praneša, jog Europos lyderiai kartu su B. Obama, TVF vadove Christine Lagarde ir naujuoju ECB prezidentu Mario Draghi paragino premjerą Silvio Berlusconi greičiau vykdyti reformas, susijusias su darbo rinka, pensijomis ir privatizacija.
Primenama, kad S. Berlusconi, prieš išskrisdamas į Kanus, nesugebėjo galutinai įtikinti susiskaldžiusio ministrų kabineto pritarti reformų įgyvendinimui.
Į ketvirtadienį G20 parengtą „juodraštinį“ susitarimą su Italija įeina šios pažadas biudžetą „beveik subalansuoti“ iki 2013 metų, sumažinti skolos ir bendrojo vidaus produkto santykį. Anksčiau buvo reikalaujama, kad italai savo finansus 2013 metais stabilizuotų visiškai.
ES lyderiai baiminasi, kad nesuvaldžiusi savo finansų Italija turės pasekti Graikijos, Airijos, Portugalijos pavyzdžiu ir prašyti TVF bei ES finansinių institucijų paramos.
Tam, kad taip nenutiktų, TVF ir Europos Komisija griežtai stebės Italiją ir taip mėgins įrodyti rinkoms, kad Roma įvykdys savo užduotį mažinti biudžeto deficitą, remdamasi neįvardytais pareigūnais penktadienį ryte pranešė agentūra AFP, kurią cituoja „EUbusiness“ naujienų svetainė.
Anksčiau esą buvo numatyta, kad italus prižiūrės ES atstovas, tačiau per G20 susitikimą Kanuose Europos lyderiai nutarė, kad rinkų pasitikėjimą bus paprasčiau pelnyti pasitelkus TVF pagalbą.
KOMENTARAI (0)