, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Europos Komisija (EK), rizikuodama būti apkaltinta, kad prisideda prie pasaulinių protekcionizmo tendencijų kurstymo, siūlo apsunkinti dalyvavimą Europos viešųjų pirkimų konkursuose kompanijoms iš ne ES šalių, jei šios į savo viešuosius konkursus neįsileidžia Europos verslo, rašo „Verslo žinios“.
EK vertinimu, tik apie ketvirtadalis pasaulio viešųjų pirkimų rinkos yra atvira tarptautinei konkurencijai. Komisija teigia, kad reaguodamos į ekonomikos krizės padarinius, pasaulio šalys imasi protekcionistinių priemonių. Kaip jų pavyzdžius EK vardija iniciatyvas „Pirk amerikietišką“ ar analogiškas programas kitose šalyse.
Pagal EK iniciatyvą, vyriausybės Europoje galėtų pašalinti užsienio kompanijas iš viešųjų konkursų, kurių sutarčių vertė yra didesnė nei 5 mln. eurų, jei tose užsienio šalyse, kurioms atstovauja kompanijos, ES įmonėms sudaroma kliūčių dalyvauti konkursuose. EK skaičiuoja, kad per metus gali būti 30–40 atvejų, atitinkančių šiuos kriterijus.
Neabejojama, kad pagrindinis naujosios iniciatyvos taikinys yra Kinija, tačiau Europos kompanijos jaučiasi diskriminuojamos net Jungtinėse Valstijose bei Japonijoje. Europos pareigūnai tikina, kad iniciatyva dėl viešųjų pirkimų būtų kaip papildoma derybų priemonė, tariantis dėl rinkų atvėrimo, o ne kaip protekcionistinis įrankis.
Viešieji pirkimai sukuria apie 19 proc. ES BVP, skaičiuoja Komisija. Pasiūlymui dar turėtų pritarti visos 27 ES šalys narės ir Europos Parlamentas.
KOMENTARAI (0)