, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Planus Lietuvoje tiesti europinę geležinkelio vėžę „Rail Baltica“ lydi sutapimai. Vyriausybės patvirtintame plane numatoma vėžę tiesti per Marijampolę, ant dabartinės geležinkelio trasos. Tačiau tam priešinasi šio miesto politikai – jie siūlo alternatyvų maršrutą. Tuomet „Rail Baltica“ eitų per sklypus, kurie priklauso su Marijampolę valdančiais socialdemokratais susijusiems žmonėms.
Pakeitus „Rail Baltica“ maršrutą, valstybei tektų išpirkti žemę iš dabartinių savininkų. Susisiekimo ministerija skaičiuoja, kad iš viso tektų išpirkti iki 500 privačių sklypų, per kuriuos arba šalia kurių būtų tiesiamas geležinkelis. Tikėtina, kad tokiu atveju sklypų kaina gerokai išaugtų.
Lyg tyčia dalis sklypų priklauso socialdemokratų partijos nariams. Marijampolės savivaldybės taryboje socialdemokratai turi 9 vietas iš 27, šios partijos narys Vidmantas Brazys perrinktas meru naujai kadencijai.
Alternatyvusis „Rail Baltica“ maršrutas gali driektis per Marijampolės bendrovės „Kraitenė“ turimą sklypą. Šią žuvies ir ledų gamybos bendrovę neseniai nusipirko „Iceco“. Pastarosios įmonės vadovas ir akcininkas – Valdemaras Šalauskas, buvęs Susisiekimo ministerijos, atsakingos už „Rail Baltica“ tiesimą, sekretorius. Dirbdamas ministerijoje V. Šalauskas priklausė socialdemokratų partijai.
Tiesa, pats „Iceco“ vadovas V. Šalauskas portalui IQ tvirtino, kad bendrovei priklausantys sklypai atsitiktinai pakliuvo į alternatyvųjį maršrutą – „Kraitenė“ buvo perkama gamybos tikslais, o ne dėl žemės. V. Šalauskas taip pat teigė pritariantis dabartinei Susisiekimo ministerijos pozicijai, kad „Rail Baltica“ eitų per miestą – tuomet projektas būsiantis pigesnis, nes nereikės išpirkinėti sklypų.
Tarp sklypų savininkų yra ir socialdemokratas Alvydas Zdanys, išrinktas į savivaldybės tarybą, bet atsisakęs mandato.
Dar kelis sklypus valdo „Agrowill Group“, susijusi su Gediminu Žiemeliu. Šio verslininko tėvas Vidmantas Žiemelis – Seimo Krikščionių frakcijos narys. Krikščionių partija priklauso valdančiajai koalicijai Marijampolės savivaldybėje, o šios partijos atstovas Algis Žvaliauskas yra mero pavaduotojas.
1996-1999 metais susisiekimo ministru dirbęs A. Žvaliauskas dabar aktyviai stengiasi pakeisti „Rail Baltica“ maršrutą Marijampolėje. Praėjusią savaitę Marijampolės savivaldybės vadovai buvo atvykę į Vyriausybę ieškoti užtarimo.
Nori, kad būtų patogiau
Žinoma, turimi žemės sklypai iš tiesų gali būti sutapimas. Juk niekas nedraudžia partijos nariams pirkti žemės sklypus kur panorėjus. Juolab kad Marijampolės valdžia deklaruoja siekį pakeisti europinės geležinkelio vėžės maršrutą ne dėl žemės sklypų išpirkimo, o dėl to, kad žmonėms būtų patogiau.
Marijampolės savivaldybė skelbia, kad dabartiniu planu tiesti europinę vėžę ant esamo geležinkelio pylimo nepritaria miesto bendruomenė. Mat padidėjus traukinių eismui bus daugiau triukšmo, bus pavojingiau. Be to, esą neaišku, ar visur bus įrengtos dviejų lygių sankryžos su automobilių keliais bei už kokius pinigus tai bus daroma.2 psl. >>
kažkaip valdžia visam pasaulyje viską daro dėl žmonių
savų žmonių turbūt
Kažkaip reiktų duot į galvą gerai tiems socialdemokratams per kurių sklypus eitų ta vėžė. Jei aš būčiau valdžioje, tai tiesiog nacionalizuočiau tų socialdemokratų sklypus.
Nesuprantu kas Lietuvoje dedasi. Neaišku kam reikia tos europinės vėžės? Niekas neatsako. kokia prasmė perkrauti vagonus Kaune, jei tai sėkmingai veikia Mockavoje? Gyventojau taip pat įdomūs fruktai – žinoma važinėjant traukiniams bus triukšmo, bet žymiai paprasčiau ir valstybei pigiau tiesti ant esamo pylimo. Tuo labiau, kad dabartinė atšaka Kaunas – Marijampolė, nėra intensyviai naudojama.
Taip,normaliems zmonems tikrai nesuprantamas Marijampoles politiku tikslas padaryti si gelezinkeli brangesni,bet pasigilinus i situacija, pasidaro aisku,kad nauja veze,kuri butu tiesiama rytine Marijamoles dalimi, butu statoma grynai del Marijampoles stambiuju verslininku interesu.A.Zvaliauskas s.m. balandzio 15 d. “Suvalkietyje” komentuoja kokia “nauda” bus Marijampolei ir uz kiekvieno sakinio kyso sio miesto verslininku naudos planai.Tai ir “Arvi” imone,kuri per metus perveza apie milijona kroviniu,cukraus fabrikas,A.Linkaus numatyta statyti nauja kroviniu perkrovimo stotis Baragineje,kazkas jau pasiskyres naudotu automobiliu gabenima i Kazachstana ir t.t. ir pan.-visa tai tik del stambiuju Marijampoles verslininku,ne del jos gyventoju.Pas siuos ponulius reikes lenkti nugara uz minimuma ir tiek tos “naudos” Marijampolei.O sklypai,kurie jau irgi seniai nusiziureti miesto socialdemokratu (diskusijos del sio gelezinkelio ruozo eina jau kokie 15 metu),jiems “dega”,nes,jei nebus brangiai valstybes ispirkti,tai “bizniukas” neisdegs,todel ir stengiasi itikinti tiek Marijampoliecius,tiek pacios ministerijos vadovus “nauda Marijampolei”.Kazkokia nesamone-taisys sena gelezinkeli, o salia butinai ties nauja – cia ka valstybe tokia turtinga,o be to tie valstybes pinigai,tai ne Linkaus,Zvaliausko ar Kucinsko asmenines lesos,tai visos Lietuvos gyventoju surinkti mokesciai ir mes turim teise taip pat spresti,reikia ar nereikia “ismesti pinigus i sia bala”.Projekte juokingai atrodo ta apylanka link Marijampoles nuo Kauno – kai sudaromi stambus projektai,tai paprastai nesilanstoma i kaire ir i desine,o daromos tiesios linijos,bet cia tiesiog sveiku protu nesuvokiama ta apylanka rytiniu Marijampoles pakrasciu.Sios apylankos statymas uz Marijampoles – tai valstybes lesu grobstymas privatiems verslininku tikslams.
Jus tamsta tikriausiai visai susipykusi
sklypai sklypais, miesta padalina i dvi dalis, 20 mln tonu per metus kroviniu tranzintas. ir del ko ? gal tu galvoji, kad jie tusti vazines? o verslas yra verslas tegul jie daro ta savo versla, bet ne centre miesto. O je nesupranti kas cia vyksta tai tai trumpai paasiskinsiu. Milijunai paimti is europos, atkatas atiduodas, projetas nepatvirtintas, pnuguciu jau kaip ir neuztenka, taigi valstybe nori pasinaudoti paprasciausiu variantu. Tegul suremontuoja ta vezia, ir paleidzia keleivinius traukiniu kaip ir buvo, bet tik ne krovonius.