, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Dienos skaičius
148
Tiek tūkstančių kompiuterių kasdien paveikia kompiuteriniai virusai.
Visi tekstai

Lietuva

Už europinės vėžės kyšo sklypų savininkų ausys

IQ | 2011-04-20

Planus Lietuvoje tiesti europinę geležinkelio vėžę „Rail Baltica“ lydi sutapimai. Vyriausybės patvirtintame plane numatoma vėžę tiesti per Marijampolę, ant dabartinės geležinkelio trasos. Tačiau tam priešinasi šio miesto politikai – jie siūlo alternatyvų maršrutą. Tuomet „Rail Baltica“ eitų per sklypus, kurie priklauso su Marijampolę valdančiais socialdemokratais susijusiems žmonėms.

Pakeitus „Rail Baltica“ maršrutą, valstybei tektų išpirkti žemę iš dabartinių savininkų. Susisiekimo ministerija skaičiuoja, kad iš viso tektų išpirkti iki 500 privačių sklypų, per kuriuos arba šalia kurių būtų tiesiamas geležinkelis. Tikėtina, kad tokiu atveju sklypų kaina gerokai išaugtų.

Lyg tyčia dalis sklypų priklauso socialdemokratų partijos nariams. Marijampolės savivaldybės taryboje socialdemokratai turi 9 vietas iš 27, šios partijos narys Vidmantas Brazys perrinktas meru naujai kadencijai.

Alternatyvusis „Rail Baltica“ maršrutas gali driektis per Marijampolės bendrovės „Kraitenė“ turimą sklypą. Šią žuvies ir ledų gamybos bendrovę neseniai nusipirko „Iceco“. Pastarosios įmonės vadovas ir akcininkas – Valdemaras Šalauskas, buvęs Susisiekimo ministerijos, atsakingos už „Rail Baltica“ tiesimą, sekretorius. Dirbdamas ministerijoje V. Šalauskas priklausė socialdemokratų partijai.

Tiesa, pats „Iceco“ vadovas V. Šalauskas portalui IQ tvirtino, kad bendrovei priklausantys sklypai atsitiktinai pakliuvo į alternatyvųjį maršrutą – „Kraitenė“ buvo perkama gamybos tikslais, o ne dėl žemės. V. Šalauskas taip pat teigė pritariantis dabartinei Susisiekimo ministerijos pozicijai, kad „Rail Baltica“ eitų per miestą – tuomet projektas būsiantis pigesnis, nes nereikės išpirkinėti sklypų.

Tarp sklypų savininkų yra ir socialdemokratas Alvydas Zdanys, išrinktas į savivaldybės tarybą, bet atsisakęs mandato.

Dar kelis sklypus valdo „Agrowill Group“, susijusi su Gediminu Žiemeliu. Šio verslininko tėvas Vidmantas Žiemelis – Seimo Krikščionių frakcijos narys. Krikščionių partija priklauso valdančiajai koalicijai Marijampolės savivaldybėje, o šios partijos atstovas Algis Žvaliauskas yra mero pavaduotojas.

1996-1999 metais susisiekimo ministru dirbęs A. Žvaliauskas dabar aktyviai stengiasi pakeisti „Rail Baltica“ maršrutą Marijampolėje. Praėjusią savaitę Marijampolės savivaldybės vadovai buvo atvykę į Vyriausybę ieškoti užtarimo.

Nori, kad būtų patogiau

Žinoma, turimi žemės sklypai iš tiesų gali būti sutapimas. Juk niekas nedraudžia partijos nariams pirkti žemės sklypus kur panorėjus. Juolab kad Marijampolės valdžia deklaruoja siekį pakeisti europinės geležinkelio vėžės maršrutą ne dėl žemės sklypų išpirkimo, o dėl to, kad žmonėms būtų patogiau.

Marijampolės savivaldybė skelbia, kad dabartiniu planu tiesti europinę vėžę ant esamo geležinkelio pylimo nepritaria miesto bendruomenė. Mat padidėjus traukinių eismui bus daugiau triukšmo, bus pavojingiau. Be to, esą neaišku, ar visur bus įrengtos dviejų lygių sankryžos su automobilių keliais bei už kokius pinigus tai bus daroma.2 psl. >>

Puslapis 1

KOMENTARAI (5)

Python    2011-04-20 14:31

kažkaip valdžia visam pasaulyje viską daro dėl žmonių :D savų žmonių turbūt

Kažkaip    2011-04-20 14:34

Kažkaip reiktų duot į galvą gerai tiems socialdemokratams per kurių sklypus eitų ta vėžė. Jei aš būčiau valdžioje, tai tiesiog nacionalizuočiau tų socialdemokratų sklypus.

Marius    2011-04-21 10:51

Nesuprantu kas Lietuvoje dedasi. Neaišku kam reikia tos europinės vėžės? Niekas neatsako. kokia prasmė perkrauti vagonus Kaune, jei tai sėkmingai veikia Mockavoje? Gyventojau taip pat įdomūs fruktai – žinoma važinėjant traukiniams bus triukšmo, bet žymiai paprasčiau ir valstybei pigiau tiesti ant esamo pylimo. Tuo labiau, kad dabartinė atšaka Kaunas – Marijampolė, nėra intensyviai naudojama.

Sandra    2011-04-25 07:24

Taip,normaliems zmonems tikrai nesuprantamas Marijampoles politiku tikslas padaryti si gelezinkeli brangesni,bet pasigilinus i situacija, pasidaro aisku,kad nauja veze,kuri butu tiesiama rytine Marijamoles dalimi, butu statoma grynai del Marijampoles stambiuju verslininku interesu.A.Zvaliauskas s.m. balandzio 15 d. “Suvalkietyje” komentuoja kokia “nauda” bus Marijampolei ir uz kiekvieno sakinio kyso sio miesto verslininku naudos planai.Tai ir “Arvi” imone,kuri per metus perveza apie milijona kroviniu,cukraus fabrikas,A.Linkaus numatyta statyti nauja kroviniu perkrovimo stotis Baragineje,kazkas jau pasiskyres naudotu automobiliu gabenima i Kazachstana ir t.t. ir pan.-visa tai tik del stambiuju Marijampoles verslininku,ne del jos gyventoju.Pas siuos ponulius reikes lenkti nugara uz minimuma ir tiek tos “naudos” Marijampolei.O sklypai,kurie jau irgi seniai nusiziureti miesto socialdemokratu (diskusijos del sio gelezinkelio ruozo eina jau kokie 15 metu),jiems “dega”,nes,jei nebus brangiai valstybes ispirkti,tai “bizniukas” neisdegs,todel ir stengiasi itikinti tiek Marijampoliecius,tiek pacios ministerijos vadovus “nauda Marijampolei”.Kazkokia nesamone-taisys sena gelezinkeli, o salia butinai ties nauja – cia ka valstybe tokia turtinga,o be to tie valstybes pinigai,tai ne Linkaus,Zvaliausko ar Kucinsko asmenines lesos,tai visos Lietuvos gyventoju surinkti mokesciai ir mes turim teise taip pat spresti,reikia ar nereikia “ismesti pinigus i sia bala”.Projekte juokingai atrodo ta apylanka link Marijampoles nuo Kauno – kai sudaromi stambus projektai,tai paprastai nesilanstoma i kaire ir i desine,o daromos tiesios linijos,bet cia tiesiog sveiku protu nesuvokiama ta apylanka rytiniu Marijampoles pakrasciu.Sios apylankos statymas uz Marijampoles – tai valstybes lesu grobstymas privatiems verslininku tikslams.

ciki    2011-05-06 10:16

Jus tamsta tikriausiai visai susipykusi :) sklypai sklypais, miesta padalina i dvi dalis, 20 mln tonu per metus kroviniu tranzintas. ir del ko ? gal tu galvoji, kad jie tusti vazines? o verslas yra verslas tegul jie daro ta savo versla, bet ne centre miesto. O je nesupranti kas cia vyksta tai tai trumpai paasiskinsiu. Milijunai paimti is europos, atkatas atiduodas, projetas nepatvirtintas, pnuguciu jau kaip ir neuztenka, taigi valstybe nori pasinaudoti paprasciausiu variantu. Tegul suremontuoja ta vezia, ir paleidzia keleivinius traukiniu kaip ir buvo, bet tik ne krovonius.

Dienos grafikas

Komentarai

Pirmiausia, gerai pagalvokite: kodėl iš tiesų norite būti ne kuo kitu, o rašytoju? Kas per keistas kam ...
Rinkimuose nugalėjusios partijos, atrodo, turi svarbesnių rūpesčių nei kompetentingos Vyriausybės kad ...
Pastaraisiais metais aukštasis mokslas tapo vienu svarbiausių diskusijų objektų. Reikėtų džiaugtis, ...

Skaitytojų komentarai

 • 2013-02-07
  Atleiskit, bet ką autorius norėjo psaakyti šia karikatūra? Asmeniškai manau, jog tokios ir panašios karikatūros bei visas (ne)lygių teisių diskursas tik paaštrina visuomenės nusistatymą kad taip ir yra, vargšės tos moterys . O neturėtų būti IR tikrai ne visada yra. Neužskaitau.
  Sulanny
  Komentuojamas straipsnis
  Viešųjų įstaigų tikslas – tas pats, atlyginimai – visiškai skirtingi
 • 2013-02-06
  Įdomi nuomonė. Visad gaoljvau pamėginti dirbti mokykloje vien dėl to, jog pažiūrėčiau, ar tikrai ten taip daug blogiau nei bet kur kitur. O gi bet kur dirbant ir norint daug uždirbti, reikia dirbti. Ir migrena būna, ir stresas, ir akis skauda nuo darbo savaitgaliais, ir pan. Man keisčiausias argumentas ir yra tas, kad, suprask, kaip blogai, kad nugara ir pečiai pavargsta nuo darbo savaitgaliais. Tokie pasakymai įžeidžia mane asmeniškai, kaip dirbančią ne mokykloje, uždirbančią panašiai kaip vidutinis mokytojo atlyginimas, ir turinčią tokių pačių neva problemų ir darbo laiką. Dar priedo, dirbu kasdien nuo ryto visą darbo dieną ir iki vakaro, jei yra darbo, ir savaitgaliais, jeigu jo yra. Bet jeigu nemyli savo darbo (kad ir kaip naiviai tai skamba), jauti nuoskaudų dėl darbo savaitgaliais, migrenos ir t.t., tikrai nepadės 100 ar 300 lt padidėjęs atlyginimas. Po pusmečio reikės dar. Vadovaujantis mokytojų logika, turėčiau eiti streikuoti, kad darbdavys man padidintų atlyginimą, bet puikiai suprantu, kad realybė yra tokia, kokia yra. Eini derėtis, o jei jis negali daugiau pasiūlyti, o manai, kad esi vertas daugiau, susirandi vietą, kur ne vien pats save įvertinsi kaip aukso puodą, bet daugiau įvertins tas, kuris ir mokės. Ir tai bus ta kaina, kuri yra rinkos vertė, ar panašiai vadinama.O jeigu nesugebu susirasti, kas mokės daugiau, turbūt reikia susitaikyti su tuo, kad daugiau nesu vertas, ieškot papildomų būdų užsidirbti ir pan. Apie mokytojų užimtumą. Esu bendravus su kai kuriais mokytojais. Mane labiausiai šokiravo, kad jie visąlaik be galo užsiėmę, nori pinigų už darbą, bet jo padaryt nelabai turi kada, nes nesvietiškas užimtumas, nesiliaujančios problemos etc. Tačiau kai paklausi, kodėl negali susitikti darbiniu reikalu, už kurį gauna neblogą papildomą užmokestį, sako: šiandien negaliu, nes 4 valandą priėmimas pas Prezidentę (sakau, tai po jo ne, tada būsiu pavargus), šiandien negaliu, nes einu į spektaklį (labai pagirtina, bet kai man reikia padaryti darbą, viršininkui tikrai negaliu pasiteisinti, jog padarysiu rytoj, nes šiandien einu į spektaklį), padarysiu ne šiandien, nes dabar pas mane yra svečių ir mes geriam alų (o mirtinai darbą atlikti reikia iš vakaro, pats sėdi iki vidurnakčio ir darai dalykus už juos) ir t.t.Iš savo mokyklos atsimenu ir labai gerai atrodančių ir besijaučiančių mokytojų, iš kurių ir mokėmės svarbiausio džiaugtis savo gyvenimu, savo darbu, savimi pačiu. Lygiai taip pat ir ne mokykloje dirbant matau žmonių, kurie nelaimingi, visada surūgę, steigia profsąjungas ir piktinasi per mažu atlyginimu, per dideliu darbo krūviu, bet darbovietėj yra išdirbę beveik ilgiausiai iš visų. Tuomet kyla pamąstymas, kad nepasitenkinimas darbu, atlyginimu ir krūviu priklauso ne nuo darbovietės, o nuo pačio žmogaus. O Jūratę, kuri sako, kad išėjus iš mokyklos baigėsi migrena, suprantu. Tačiau ir man pakeitus darbą baigėsi stresas, bet iš to reiktų pasidaryti išvadas, jog tas darbas tiesiog ne tau.2000 Lt nėra daug. Bet tai yra realu. Tai vidutinis atlyginimas, vadinasi, taip gyvena dauguma piliečių. Iš mokytojų keliamo triukšmo atrodo, kad jie labiausiai nuskriausti ir gauna minimumą. Kalbėkim apie tai, kad vidutinis atlyginimas nėra orus. Bet jį dirbtinai pakėlus irgi niekas nepasikeis. Eikit pastudijuot ekonomikos pagrindų.
  Dhan
  Komentuojamas straipsnis
  Nestabilūs atlyginimai
 • 2013-02-06
  Kodėl prie kubiliaus per 2 metus iš darbo rikons dingo 250 tūkst. dirBančiųjų, o dabar atsistatė apie 40 tūkst (darbo ir soc. tyrimų institutas) Kodėl 2010 per krizę atsirado 273 nauji milijonieriai? Kodėl skirtumas tarp turtuolių ir vargšų didžiausias Europoje? Kodėl prie Kubiliaus per 3 metus valstybės skola išaugo nuo 17 milijardų iki 40 milijardų? Kodėl prie kubiliaus Rytų Lietuvoje nesilaikoma LietuvIŲ Kalbos, Švietimo, Darbo kodekso, kitų įstatymų? Kodėl nevykdomi teismų sprendimai? kodėl prie Kubiliaus MMA 800 litų, o įmonių pelnas 2010 m. 5, 3 milijardo (statistikos departamentas)? Jei MMAA būtų 1000, įmonių pelnas būtų 4.8 milijardo. kodėl prie Kubiliaus jau įsidarbinant reikia mokėti rusų kalbą (daugumoje darboviečių)? kodėl statybose pusvelčiui daugiausiai dirba atvežti baltarusiai, pakistaniečiai, siuvėjos iš Šri lankos ir kt. (Klaipėda, Vilnius, Mažeikiai ir kt.)? kodėl prie kubiliaus žalioji energetika apmokestinta kad neapsimokėtų ir tie pinigai (VIAPas)pervedami Gazpromo valdomai elektrinei Kaune?
  Erika
  Komentuojamas straipsnis
  FNTT skandalas ir diletantų choras
 • 2013-02-06
  Puikus straipsnis. Daugiau tokių. Rusija niedkaa negailėjo pinigų terotorijų pavergimui. Nesvarbu, kad savo piliečius badu marina, svarbu, kuo daugiau užgrobti žemių, dabar ir žmonių protų. Vėl juos paversti kolchozninkais-vergais. O per juos ir visą inteligentiją, verčiamą tapti kolchozininkais.Man buvo įdomu, kai pasirodė žinutė, kad per 4 metus Uspaskichas išleido 24 milijonus Lt. Galvojau Lietuvos žemes supirkinėja.Pasirodo ne. Žmonių protus. Todėl dabar ir gali žaisti, kaip katinas su kvailais peliukais. Jau nustojusiais mąstyti, praradusiais vertybes, pasiduodančiais į valstybės valdymo lygmenį iškelti sukčiavimą, melą, veidmainystę, valstybės šmeižtą ir galiausiai išdavystę. Lietuvi, ar tau negaila tavo istorijos, tavo garbės? Kodėl tokiu tapai su kisieliumi vietoje smegenų? Ar jau pasiilgai kolchozninko duonos? Aš ją prisimenu kaip baisiausią siaubą, marą, badą, lietuvių tautos masines žudynes. Negalvokite, kad išliksite, atsipirksite balsuodami . Putinas juokiasi į sugniaužtą špygą, beje, kuria lietuviu iš ekrano badė Ką darysi, kad kaip sakė Rūta, lietuviai avinai, nubalsavo už šašlykus Nemanau, kad ta šašlykų vakarienė su russkaja vodka patiekti lietuvių tautai užtruks. Pagarbiai mąstantiems Ona Voverienė, Vilnius, 2012. 12.03.
  Tarek
  Komentuojamas straipsnis
  D.Grybauskaitė palieka R.Palaitį poste, valdantiesiems siūlo aiškintis Seime
 • 2013-01-28
  Kokia šauni Moteris! Sėkmės jai!
  Ainis
  Komentuojamas straipsnis
  L. Ruokytė-Jonsson: bijau tik įklimpti į abejingumo liūną

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:


Naujienlaiškio pavyzdys

IQ Facebook'e