, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas ne sykį kartojo siūlymą, kaip sumažinti šilumos kainas Vilniaus gyventojams: padidinti elektros kainą visiems šalies vartotojams ir iš šių lėšų kompensuoti sąskaitas už šildymą. Energetikos ministerija atkirto, ką mano apie tokį siūlymą.
Vilniaus savivaldybė prieš mėnesį pasiūlė Vyriausybei, Energetikos ministerijai ir Kainų ir energerikos kontrolės komisijai padidinti elektros supirkimo kvotą termofikacinėms elektrinėms iki optimalių šių jėgainių pajėgumų, kad gautos pajamos už parduotą elektrą būtų panaudotos šilumos tarifui Vilniuje ir kituose tokias jėgaines turinčiuose Lietuvos miestuose mažinti. Vilniuje, savivaldybės skaičiavimu, tai padėtų sumažinti šildymo kainą 23 proc.
„Energetikos ministerijos vertinimu, tokių priemonių taikymas yra iš principo nepriimtinas. Šis sprendimas visų pirma pažeistų kitų Lietuvos elektros energijos vartotojų interesus. Priėmus Vilniaus miesto savivaldybės siūlomas priemones, Energetikos ministerijos paskaičiavimais, neišvengiamai tektų didinti elektros energijos kainą visiems Lietuvos vartotojams. Tai reškia, kad elektros energijos kaina padidėtų ne tik centralizuotą šildymą naudojantiems gyventojams, bet ir visiems kitiems elektros energijos vartotojams, kurie net nesinaudoja centralizuoto šildymo paslauga“, – teigiama ministerijos pranešime spaudai.
Energetikos ekspertai taip pat abejoja A. Zuoko siūlymo pagrįstumu ir teigia, kad norint atpiginti šildymą reikia ilgalaikių sprendimų, pavyzdžiui, ieškoti naujų kuro rūšių.
Savivaldybė siūlė padidinti elektros kvotą Vilniaus kogeneracinei elektrinei kone dvigubai – nuo 457 GWh iki 962 GWh. Iš Vilniaus kogeneracinės elektrinės superkamos elektros kainą siūlyta didinti nuo 23,88 ct/kWh iki 38,08 ct/kWh. Tokia kaina superkama elektra iš Lietuvos elektrinės Elektrėnuose.
EM šiandien išplatintame pranešime taip pat teigia ateinantį pirmadienį planuojanti teikti Vyriausybei pasiūlymą, kuris „būtų maksimaliai naudingas daugeliui Lietuvos vartotojų“.
KOMENTARAI (0)