, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Prezidentei Daliai Grybauskaitei grąžinus Seimui svarstyti naujos redakcijos Energetikos įstatymą, parlamentas nusprendė jį svarstyti iš naujo. Prezidentūra nesutinka su vienintele nuostata, kad valstybės reguliuojamų kainų nustatymo metodiką rengtų Energetikos ministerija (EM) ir siūlo tai palikti Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai (VKEKK).
Šalies vadovės patarėja Solveiga Cirtautienė anksčiau yra teigusi, kad kainų metodiką palikus EM ir Vyriausybės kompetencijai politikams būtų sudarytos sąlygos manipuliuoti tarifais pagal politinius poreikius.
Pataisos, kurias parengė pati EM, šiai ministerijai perduoda teisę rengti valstybės reguliuojamų šilumos, elektros, dujų kainų nustatymo principus ir metodikas, o juos tvirtintų Vyriausybė. Tuo metu VKEKK paliekama apskaičiuoti kainas ir jų viršutines ribas, vykdyti kainų taikymo priežiūrą, aiškinama Seimo kanceliarijos išplatintame pranešime.
Pakeitimų šalininkai Seime teigė, kad šiuo metu komisija kainų reguliavimo srityje sutelkusi per daug galių. Tuo metu priešininkai, tarp jų buvęs VKEKK vadovas Vidmantas Jankauskas teigia, taip pat įspėja dėl politikų įtakos, galimo gyventojų sąnaudų permetimo verslui ir panašių rizikų. Dabartinė VKEKK vadovė Diana Korsakaitė, nepritarianti pakeitimams, pabrėžia, kad jie naikintų 15 metų kurtą nepriklausomos reguliuojančios institucijos praktiką.
KOMENTARAI (0)