, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Elektroninės sveikatos sistemos plėtrai Lietuvoje išleista milijonai litų, tačiau net moderniose Kauno klinikose iš pacientų reikalaujama pateikti ne tik pasą. Nors visa būtina informacija yra pasiekiama kompiuteriu.
Kaip rašo „Lietuvos žinios“, viena marijampolietė pagal išankstinę registraciją tikėjosi be rūpesčių patekti į priėmimą pas Kauno klinikų gydytoją. Tačiau registratūroje jos buvo paprašyta pateikti naujojo pavyzdžio socialinio draudimo pažymėjimą, esą senasis, išduotas dar 1993 metais, negalioja.
Kauno klinikų valdymo tarnybos direktoriaus pavaduotojas Tomas Kuzmarskas žurnalistams nesugebėjo paaiškinti, kodėl marijampolietei registratūroje buvo pateiktas neteisėtas reikalavimas. Jis spėliojo, kad galbūt elektroninėje sistemoje buvo kokių nors neaiškumų ar pati sistema pateikė tokį siūlymą.
Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba dar 2007 metų rugsėjį su Valstybine ligonių kasa sudarė asmens duomenų teikimo sutartį. „Jie pasiekia kiekvieną gydymo įstaigą, kasdien yra atnaujinami. Pakanka asmens kodo, o likusią informaciją galima rasti duomenų bazėje”, – pabrėžė „Sodros“ atstovė Jolita Skinulytė – Niakšu.
Kad pacientams nereikėtų vežiotis šūsnies popierių, Lietuva jau išleido milijonus litų. Dar 2004-2006 metais sveikatos apsaugos sistemos įstaigų informacinių technologijų projektams vykdyti buvo skirta daugiau kaip 20 mln. litų. Prieš keletą metų trijose didelėse krašto gydymo įstaigose – Kauno klinikose, Klaipėdos universitetinėje ligoninėje ir Vilniaus Santariškių klinikose buvo pradėta diegti pažangi e-sveikatos paslaugų sistema. Projektui skirta parama sudaro per 15 mln. litų.
Šiuo metu rengiamasi elektroninės sveikatos informacinės sistemos plėtrai. Iki 2015 m. investuoti į e-recepto įdiegimą ir kitas naujoves planuojama beveik 100 milijonų litų.
KOMENTARAI (0)