, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Ką padarė Dominique‘as Straussas-Kahnas gero, kas pateisintų nekuklų jo bendražygių Prancūzijos socialistų džiaugsmą? Gegužės mėnesį viešbutyje Niujorke jis užsiiminėjo seksu su kambarine – būtent tiek.
Tačiau į teismą D. Straussas-Kahnas žygiuoja su į parankę įsikibusia žmona, lyg nebūtų niekada lietęs jokios svetimos moters, o panaikinus kaltinimus dėl seksualinės prievartos Prancūzijos socialistai džiūgauja taip, lyg Amerikoje D. Straussui-Kahnui būtų nutraukta politinio persekiojimo byla.
Abi konflikto pusės pripažino, kad buvo lytinis aktas, tą patvirtino ir surinkti įkalčiai. Didysis klausimas – buvo prievarta ar ne – liko neatsakytas, nes byla tapo dviejų liudytojų ginču. Vienas jų yra pasaulio elitui priklausantis žmogus, o kitas – imigrantė iš Gvinėjos, kuri siekdama gauti politinį prieglobstį JAV „pagrąžino“ pasakojimą apie smurtą savo šalyje.
Panaikindami kaltinimus Niujorko prokurorai teigė negalintys reikalauti prisiekusiųjų teismo tikėti Nafissatou Diallo teiginiais, kadangi liudytoja tyrimo metu keitė esminius parodymus ir pripažino, kad siekdama gauti politinį prieglobstį JAV išpūtė pasakojimą apie išprievartavimą gimtojoje Gvinėjoje teigdama, kad tai darė gauja. Prokuratūros atstovė taip pat teigė, kad sprendimas nutraukti bylą „nereiškia, kad mes bet kokiu būdu pateisiname kaltinamojo elgesį“.
Bent tokio kuklumo reikėtų aukštiems Prancūzijos socialistams, pavyzdžiui, potencialiai kandidatei į prezidento postą Martine Aubry, kuri reiškė „džiaugsmą ir palengvėjimą“ dėl D. Strausso-Kahno išlaisvinimo. Jo kaltė neįrodyta, tačiau įvykiai „Sofitel“ viešbutyje mažų mažiausiai jam nedaro garbės.
Tačiau teismai Niujorke galbūt dar nesibaigė. N. Diallo laikosi savo versijos ir pateikė civilinį ieškinį prieš D. Straussą-Kahną. Ji teigia, kad prikūrė išprievartavimo Gvinėjoje aplinkybių dėl baimės negauti prieglobsčio. Vienas iš D. Strausso-Kahno advokatų teigia, kad ir N. Diallo gali sulaukti ieškinio, nes „melavo, ir jis dėl šių melų patyrė didžiulę žalą“.
Atgavęs pasą D. Straussas-Kahnas galės išvykti iš JAV, tačiau ketina užtrukti, kad susitvarkytų „kai kuriuos dalykus“. Prancūzijoje jo laukia analogiškas kaltinimas, pasirodęs jau po įvykių Niujorke. Rašytoja Tristane Banon teigia, kad šis vyras ją užpuolė 2002 metais, o po skandalo JAV ji nusprendė nebetylėti.
KOMENTARAI (0)