, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Seimo narys Jurgis Razma siūlo Vyriausybei teisės aktais įpareigoti degalų pardavėjus skelbti parduodamos produkcijos kainas internete. Tačiau kai kurie teisės ekspertai įspėja, kad toks siūlymas tam tikrais atvejais gali netgi pabloginti situaciją. Bet kokiu atveju, jautrių temų eskalavimas, net jei nepavyktų pagerinti situacijos, prieš rinkimus gali padėti atkreipti rinkėjų dėmesį.
„Kreipiausi į Vyriausybę, kad degalus parduodantys didmenininkai ir mažmenininkai teisės aktais būtų įpareigoti internete skelbti degalų kainas“, – socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos frakcijos Seime seniūnas J. Razma.
Bendrovė „Orlen Lietuva“ savo interneto svetainėje anksčiau kasdien skelbdavo didmenines degalų pardavimo kainas, tačiau jau kurį laiką skelbia tik vidutines savaitės kainas.
„Spaudoje pasirodė publikacijų, kad ir mažmenininkai pradeda svarstyti, gal ir jiems geriau neskelbti kainų internete. Tai gal ir švieslentėse nebeskelbti? Tegul jau tas vairuotojas atvažiuoja, įsipila degalų ir tik priėjęs prie kasos sužino, kiek turi mokėti“, – kalbėdamas su IQ.lt piktinosi J. Razma.
Seimo narys sakė, kad tokie ketinimai jam kelia įtarimų apie brandinamus susitarimus ir degalinių tinklų nenorą, kad jie būtų pastebėti. „Netikros konkurencijos apraiškų matyti“, – sakė J. Razma.
Kiek kainuoja degalai konkrečioje degalinėje pastaruoju metu internete nustojo skelbti ir kai kurie degalinių tinklai, o kai kurie iš jų, kaip ir „Orlen Lietuva“, skelbia tik vidutines kainas.
J. Razmos teigimu, kiekvienos dienos kainų skelbimas internete būtų naudingas analizuojant, ar nėra kartelinių susitarimų, piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi, o vartotojai galėtų išsirinkti pigiausius degalus, lyginti degalų kainas Lietuvoje su kainomis kitose šalyse.
Siūlymą vadina beprasmiu
IQ.lt kalbinti degalų pardavėjai tokį Seimo nario siūlymą įvertino kritiškai. Gintaras Macijauskas, „Neste Lietuva“ generalinis direktorius, tvirtino, kad toks siūlymas yra beprasmis, nes degalų pardavėjai jau ir taip įpareigoti skelbti kainas degalinėse.
„Mes jau šiuo metu, jeigu pasižiūrėsime teisės aktus, esame įpareigoti skelbti mažmenines kainas. Ir mes tai darome. Ir visi tai daro“, – sakė G. Macijauskas.
Jis pabrėžė, kad klientai kainas mato važiuodami pro degalinę, o kainas internete prieš važiuodami įsipilti degalų esą tikrina tik nedaugelis vartotojų. Be to, remiantis kainomis internete vairuotojui išsirinkti pigiausius degalus esą sudėtinga.
„Kas yra pigiausia? Apibrėžkite, kas yra pigiausia. Jeigu yra dvi degalinės, bet vienoje kaina aukštesnė pora centų negu kitoje, bet ta pirmoji duoda trimis centais didesnę nuolaidą, tai kurioje bus pigiau įsigyti? Tai ką, tada įpareigokime skelbti ir nuolaidas?“ – kalbėjo G. Macijauskas.2 psl. >>
Skelbti reikėtų. Nuo to visa degalų prekyba yra skaidresnė. Ankščiau skelbė visi ir galėdavai puikiai matyti kaip kinta kainos , o dabar staiga pasaulinėje rinkoje naftai atpigus ,vienu metu nt 20%, kainos degalinese nukrito vos keleta procentų. Kai kainos nebeskelbiamos paprastam vartotojui suprasti kodėl taip yra labai sunku.