, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Antradienį (kovo 8 d.) posėdžiavusi Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, kad ūkio ministras Dainius Kreivys supainiojo viešuosius ir privačius interesus.
VTEK paskelbė, kad ūkio ministras D.Kreivys, pasirašęs įsakymą, kuriuo buvo skirta Europos Sąjungos (ES) parama mokyklų rekonstrukcijai ar renovacijai, kai šių mokyklų rangovais pripažinta įmonių grupė, tarp kurių viena yra įmonė, kurios akcininke yra D. Kreivio motina, nevykdė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nustatytos prievolės vengti interesų konflikto ir elgtis taip, kad net nekiltų abejonių, kad toks konfliktas yra.
„Ministras D.Kreivys, nustatytu laiku nepateikęs privačių interesų deklaracijos, nevykdė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų, o netiksliai nurodęs deklaruotinus duomenis bei nenurodęs duomenų, dėl kurių galėjo kilti interesų konfliktas, pažeidė šio įstatymo nuostatas”, – rašoma VTEK pranešime.
VTEK nuomone, ministras turėjo visas galimybes išvengti interesų konflikto, nes jo išleistas įsakymas dėl ES paramos skyrimo buvo neabejotinai palankus, reikšmingas ir siektinas bendrovės „Specializuota komplektavimo valdyba“ (SKV) ūkinėje veikloje. Be to, D.Kreiviui buvo žinoma, kad jo motina yra bendrovės SKV akcininkė, jis pats šioje bendrovėje ėjo atsakingas pareigas - buvo akcininku, direktoriumi, valdybos nariu.
Komisija paskelbė, kad ministras, kaip bendrovės SKV akcininkės sūnus, turi privatų suinteresuotumą sėkminga šios įmonės veikla, o informacija, kad bendrovė SKV laimėjo mokymo įstaigų rekonstrukcijos konkursus, buvo viešai paskelbta, taip pat pradėti vykdyti darbai, iki ministrui priimant įsakymą dėl ES paramos skyrimo.
Nors posėdyje dalyvavęs ūkio ministras kategoriškai atmetė bet kokius įtarimus, kad jis galėjo daryti įtaką skirdamas ES paramą su jo artimaisiais susijusioms įmonėms, tačiau VTEK narių tokie paaiškinimai neįtikino.
„Teiginį, kad ministras nežinojo, jog jo priimamas sprendimas yra palankus bendrovei SKV, komisija vertina kritiškai – aukščiausių šalies valdymo organų nariams turėtų būti taikomi ir aukščiausi elgesio standartai, todėl D. Kreivys, eidamas į ministro pareigas iš verslo sektoriaus, turėjo įvertinti visas interesų konflikto grėsmes, susijusias su jo buvusiomis pareigomis ir jo ar jam artimų asmenų akcijomis įvairiose įmonėse“, – paskelbė VTEK.
Tyrimą dėl D. Kreivio komisija pradėjo sausio pabaigoje, gavusi Seimo nario socialdemokrato Algirdo Butkevičiaus kreipimąsi. Tiesa, parlamentaras prašė išsiaiškinti ministro praturtėjimo aplinkybes, ar D. Kreivys galėjo, nesilaikydamas nusišalinimo pareigos, dalyvauti priimant sprendimus, susijusius su įmonių „Stamija“ ir „Makveža“, kurių akcininkė taip pat yra D. Kreivio motina Florentina Kreivienė.2 psl. >>
Viskas labai faina, tik jei galite didesnemis raidemis rasykite
Iš tikrųjų viskas šaunu, o raidžių dydį gali pasidinti, tarp kitko
Rodos protingi esat, tad turėtumėt žintot, kad kaltu gali pripažinti tik teismas.
Kuris manau bus teisingesnis.
Pingback: D.Kreivys į teismą iškvietė liudyti etikos sargus | IQ.lt