, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Po trečiadienį vakare įvykusio Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų partijos vadovų pasitarimo paaiškėjo, kad premjeras Andrius Kubilius taip lengvai neatiduos ūkio ministro Dainiaus Kreivio. Konservatorių susitikime nutarta, kad sprendimą turi priimti Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, o rekomendacijas dėl D. Kreivio likimo pateiks speciali TS-LKD darbo grupė, kuriai vadovaus Arvydas Anušauskas. Ši darbo grupė savo išvadas turėtų pateikti kovo 10 dieną.
Kol kas A. Kubilius nelinkęs pasiduoti prezidentės Dalios Grybauskaitės spaudimui ir kai kurių konservatorių lyderių nuomonei, kad D. Kreivys turėtų palikti savo postą. Iš kai kurių frazių, skirtų opozicijai, atrodo, kad A. Kubilius dabartinę situaciją mato kaip žūtbūtinį mūšį dėl vyriausybės. Pareikšdamas, kad opozicijai derėtų nesismulkinti ir imtis interpeliacijos prieš visą Vyriausybę, o ne atskirus ministrus, A. Kubilius pasiūlė atvirą žaidimą: tegul opozicija ryžtasi imtis atsakomybės formuoti naują Vyriausybę, o jei tam per silpnos kinkos – tegul užsičiaupia ir netrukdo toliau dirbti šiai Vyriausybei.
Ne taip tiesmukai, tačiau panašiai premjeras kreipėsi ir į prezidentę. Bene pirmą kartą A. Kubilius viešai paprašė labiau argumentuoti D. Grybauskaitės poziciją dėl siekio atstatydinti D. Kreivį.
„Prezidentė turi teisę nesutikti su premjeru dėl kurio nors ministro, bet visuomenė turi teisę žinoti tokio nesutikimo argumentus ir taip pat žinoti, ar tie argumentai yra pagrįsti. Kai kalbama apie ministro [Dainiaus Kreivio] tolesnio darbo perspektyvą, prezidentė pasakė, kad ministras lyg ir sėdi ant dviejų kėdžių. Visuomenė turi teisę žinoti, ar jis tikrai sėdi, ar yra kokiame nors interesų konflikte. Į tai turi atsakyti Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) ir tada spręsime“, – interviu Žinių radijui ketvirtadienio rytą teigė A. Kubilius.
Iki šiol bemaž visiems politikams užtekdavo prezidentės paliepimo. Retas išdrįsdavo paklausti „kodėl?“.
Didėjančią įtampą tarp premjero ir prezidentės atspindi ir A. Kubiliaus nepasitenkinimas STT užimta pozicija. „Stebina, kad STT vadovai savo negebėjimu tinkamai paaiškinti situacijos leidžia kompromituoti tokį bendradarbiavimą“, – kalbėjo premjeras, nesuprasdamas, kodėl STT nesiėmė rimtai vertinti D. Kreivio pateiktos informacijos apie darytą spaudimą jam ir Viešųjų pirkimų tarnybos vadovui Žydrūnui Plytnikui.
Tylėjimas – taip pat nusikaltimas
Netrukus po to, kai ketvirtadienį D. Kreivys apsilankė STT, portale Alfa.lt buvo paskelbta visa ūkio ministro parengta „pažyma“. Anot D. Kreivio, STT pasakė, kad ministro pažyma nesvarbi. Galbūt ji nebesvarbi STT, tačiau labai svarbi pačiam D. Kreiviui ir A. Kubiliui.
Informacijos, kuria D. Kreivys bandė įrodyti, jog prieš jį surengtas sąmokslas, viešas paskelbimas žymi naują mūšio dėl D. Kreivio etapą. Pati „pažymoje“ paskelbta informacija yra labiau psichologinio mūšio ginklas – joje vargu ar galima užtikti konkrečių detalių, kurios leistų inicijuoti teisinius procesus prieš kurį nors konkretų asmenį. Tačiau viešosios nuomonės prasme turėtų būti stiprinamos D. Kreivį palaikančiųjų pozicijos.2 psl. >>
Pingback: Spaudimą patiria tik D.Kreivys? | IQ.lt