, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Didžiosiosios Britanijos policininkai pripažino pasirinkę klaidingą kovos su riaušininkais taktiką, o ministras pirmininkas Davidas Cameronas pareiškė, kad pasikartojus neramumams jų malšinti gali būti pakviesta šalies armija.
„Gatvėse buvo per mažai policijos, o jų naudota taktika neveikė. Policijos vadovai apie tai, kas atsitiko, su manimi kalbėjo nuoširdžiai. Iš pradžių jie visa tai vertino labiau kaip viešosios tvarkos pažeidimus, o ne kaip nusikaltimus“, – iš atostogų atšauktiems parlamentarams ketvirtadienį sakė D. Cameronas.
Tačiau jis buvo linkęs ginti policijos pareigūnus: „Tiesa yra ta, kad policija susidūrė su nauju ir unikaliu iššūkiu – skirtingi žmonės darė tą patį, plėšikavo, skirtingose vietose tuo pačiu metu“.
Vis dėlto, D. Cameronas patikino neleisiantis šalies gatvėse egzistuoti „baimės kultūrai“. Jis pabrėžė, kad pasikartojus riaušėms joms malšinti gali būti pasitelkta ir šalies armija, ir vandens patrankos.
Savo ruožtu šalies vyriausybė suteiks galią policijos pareigūnams reikalauti, kad žmonės neslėptų veidų. O kiekvienas nuo riaušininkų nukentėjęs verslininkas ar privatus asmuo galės prašyti kompensacijos pagal Riaušių žalos įstatymą.
Didžiosios Britanijos draudikų asociacija skaičiuoja, kad Londonui ir kitiems šalies miestams padaryta žala siekia daugiau nei 200 mln. svarų sterlingų.
Nuo šeštadienio Didžiojoje Britanijoje buvo areštuota 1,3 tūkst. žmonių.
KOMENTARAI (0)