, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Bado akcijos vyriausybėms įdomios tik tuo atveju, jei žmogus marindamasis reikalauja ko nors labai konkretaus ir pagrįsto. Būtent dėl to prie Seimo badavę smulkieji verslininkai keturis su puse mėnesio bergždžiai bandė sugėdinti Andriaus Kubiliaus Vyriausybę: nei kas nors ketino numirti, nei reikalavimai buvo labai konkretūs. O tada prasidėjo vasara – pats darbymetis turguje – ir smulkiųjų prekeivių užnugaris sumenko.
Kalbant apie protestą galima prisiminti vos prieš mėnesį nuo plaučių vėžio mirusį britą Brianą Haw. Jis buvo ne tik užkietėjęs rūkorius, bet ir nenuilstantis taikos aktyvistas. Nepaisydamas diagnozės jis iki pat mirties traukė tabaką kaip kaminas, o pastaruosius 10 metų gyveno palapinėje prie britų parlamento, šitaip protestuodamas prieš Jungtinės Karalystės ir JAV užsienio politiką. Dėl to jis paaukojo šeimą: 2003 metais išsiskyrė su žmona, su kuria augino 7 vaikus. B. Haw teigė, kad jis privalėjo likti aikštėje, kad nuolat primintų, jog ne viskas tvarkoj.
Panašią žinią turėjo ir prie Seimo badavę Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos (LSVPA) žmonės, norėję parodyti, kad Vyriausybė juos žlugdo ir nereaguoja į jokius dialogo reikalavimus. Tačiau niekas nesiruošė dėl kasos aparatų nusibadauti kaip koks Mahatma Gandhis. Akcija labiau siekta išrėkti: „mes esame“. Tačiau tokiu atveju keturi su puse mėnesio yra mažoka.
Be to, smulkiųjų verslininkų reikalavimai nebuvo labai konkretūs ir pagrįsti. Prie bankrutavusios „Inkaro“ gamyklos bado akciją 2000-aisiais paskelbę įmonės darbuotojai turėjo konkretų tikslą: reikalavo atiduoti neišmokėtus atlyginimus. Be to, tąkart badavo trys konkretūs asmenys, o ne kelios dešimtys pagal grafiką. „Inkaro“ protestuotojai savo pasiekė – pas juos su maišeliu grynųjų pinigų, neteisėtai paimtų iš Kelių fondo, atėjo tuometinis Kauno apskrities viršininkas Kazys Starkevičius.
Smulkieji verslininkai, protestuodami prieš kasos aparatus, badaudami prie Seimo reikalavo nežlugdyti smulkaus verslo, o tai labiau primena B. Haw taikos akciją nei konkrečius „Inkaro“ darbininkų reikalavimus.
Šia akcija smulkieji verslininkai nebent dar kartą įrodė, ką nuo pat kadencijos pradžios teigia Andriaus Kubiliaus kabineto kritikai – ši Vyriausybė yra kurčia ir arogantiška.
Aprimo įniršis – nebeliko užnugario
Pasak LSVPA vadovės Zitos Sorokienės, bado akcijos metu prie parlamento stovėjusiame vagonėlyje savanoriškai badavo iš viso 50 žmonių. Asociacija ragino savanorius keistis kas savaitę, tačiau kai kurie išbuvo ilgiau, pavyzdžiui, asociacijos garbės pirmininkas Eduardas Šablinskas – 43 dienas, o viena prekiautoja iš Halės turgaus – dukart po dvi savaites. Visos akcijos metu badautojų oficialiai neaplankė nė vienas Vyriausybės atstovas. Akcijos pradžioje buvo atėjęs premjero patarėjas Mykolas Majauskas, bet incognito.2 psl. >>
KOMENTARAI (0)