, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Nepaisydama tarptautinės teisės principų ir europinio solidarumo, Austrija paleido įtariamąjį Sausio 13-osios byloje Michailą Golovatovą. Dėl to šiai valstybei bus įteikta nota, ji taip pat bus skundžiama Europos Sąjungos (ES) teisinio bendradarbiavimo institucijai.
Kaip rašo „Lietuvos žinios“, Austrijos sprendimas paleisti Rusijos pilietį M. Golovatovą, kuris figūruoja kaip įtariamasis kruvinųjų Sausio 13-osios įvykių byloje, Lietuvoje sukėlė pasipiktinimo audrą. Krašto politikai ir Generalinė prokuratūra (GP) apgailestauja dėl tokio Austrijos žingsnio ir mano, kad jį žengiant neapsieita be Rusijos „pagalbos“.
GP dar penktadienį pranešė, kad televizijos bokštą Vilniuje 1991 metais šturmavusiam „Alfa“ būriui vadovavęs M. Golovatovas buvo sulaikytas Austrijos sostinėje Vienoje pagal Lietuvos prokurorų išduotą Europos arešto orderį. Tačiau nepraėjus nė parai jis buvo paleistas ir grįžo į Maskvą.
Vienas austrų laikraštis pranešė, kad buvusiam KGB karininkui Austrijoje net nebuvo uždėti antrankiai. Esą M. Golovatovas apie jo paiešką buvo informuotas oro uosto tranzitinėje zonoje ir nusprendė skristi atgal į Maskvą.
Sprendimą paleisti Lietuvai itin svarbų įtariamąjį Austrija motyvavo gautu esą neaiškiu Europos arešto orderiu. „Teiginiai orderyje nėra pakankami sprendimui dėl suėmimo“, – užsienio žiniasklaidai teigė Austrijos teisingumo ministerijos atstovas Peteris Pulleris.
Tačiau Europos Parlamento narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė mano, kad M. Golovatovo paleidimą galėjo lemti Austrijos nenoras pyktis su Rusija. „Austrijai, matyt, sunku paaiškinti, kad KGB pulkininką saugo nematoma, bet toli siekianti ranka iš ES užribio ir baimė susipykti su strateginiu partneriu energetikoje, nuo kurio priklauso Austrijos, kaip rusiškų dujų paskirstymo centro ES, ambicijos“, – svarstė ji.
KOMENTARAI (0)