, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Dabartinės JAV administracijos vieša pozicija terorizmo atžvilgiu yra mažiau isteriška, palyginti su George‘o W. Busho kadencija, kai terorizmas buvo viena pagrindinių temų. Tada virš Amerikos būdavo pakabintas vienokios arba kitokios spalvos teroro pavojaus kodas, o viešojoje erdvėje buvo diegiama pozicija „su mumis arba prieš mus“.
Po žinių apie Osamos bin Ladeno žūtį daugelis mano, kad teroristinių išpuolių pavojus padidėjo. Tačiau JAV Tėvynės saugumo departamentas, kuris sukurtas po 2001 m. rugsėjo 11-osios atakų, anksčiau kaitaliojęs pavojaus vėliavėles, dabar terorizmo pavojaus lygio nepakeitė. Konkrečios informacijos, kad išpuolių bus, ko gero, nėra.
Vargu ar „al Qaeda“ turi paruošusi kokį nors didelį „paketą“ ypatingam atvejui, pavyzdžiui, kerštui už lyderio nužudymą. Amerikiečių analitinis centras „Stratfor“ teigia, kad po rugsėjo 11-osios jau būta mėginimų surengti didelio masto išpuolius, bet jiems sutrukdyta. Tad jei „al Qaeda“ turėtų paruošusi dar vieną veiksmų planą, nesėdėtų laukdama, kol planas bus atskleistas, o įvykdytų jį kai tik tai taptų įmanoma.
Džihadistai (šventąjį karą prieš Vakarus paskelbusio O. bin Ladeno pasekėjai) planavo teroro aktus ir prieš O. bin Ladeno mirtį, planuoja ir po jos. Veikiausiai juos bus stengiamasi įgyvendinti nepriklausomai nuo to, ar jų idėjinis lyderis gyvas, ar ne.
„Stratfor“ skirsto JAV ir jos sąjungininkų kovą prieš džihadistus į du frontus – fizinį ir ideologinį. Žudyti žmones yra lengviau nei idėjas, todėl ideologinis karas yra sunkesnis. Džihadistai labiau bijo fatvų (religinių išaiškinimų) nei ginklų. Jei autoritetingas dvasininkas paskelbia, kad džihadistų karas yra klaida ir nukrypimas, kyla grėsmė judėjimo finansavimui bei naujų narių pritraukimui.
Vertinant džihadistų ideologinio lyderio O. bin Ladeno mirties įtaką tų, kuriuos vadiname teroristais, veiklai, visų pirma reikia turėti galvoje, kad tai judėjimas, o ne vieninga „al Qaeda“ organizacija.
Judėjimo piramidės viršūnę sudaro „al Qaeda“ branduolys, vadovautas paties O. bin Ladeno. Sugebėjusi dešimt metų slėpti „teroristą numeris vienas“, „al Qaeda“ turėjo galvoje jo mirties scenarijų. Antrasis žmogus po O. bin Ladeno, gydytojas iš Egipto Aymanas al Zawahiris, slapstosi kitoje vietoje ir yra pasiruošęs užimti lyderio vietą.
Žemiau džihadistų piramidėje stovi „franšizinės“ regioninės grupuotės, tokios kaip Arabijos pusiasalio „al Qaeda“. Taip pat yra didelė įvairovė džihado ideologiją perėmusių pavienių asmenų ar grupuočių, nepalaikančių ryšio nei su „al Qaeda“ branduoliu, nei su regioninėmis atšakomis.
„Al Qaeda“ branduolys ypač po rugsėjo 11-osios patyrė didžiulį JAV ir sąjungininkų spaudimą. Daugybė grupuotės vadų ir kovotojų buvo suimti arba nužudyti, o branduoliui teko izoliuotis Pakistane, kur galimybės koordinuoti teroristines atakas buvo mažesnės. Branduolys tapo propagandos ir įkvėpimo šaltiniu bei sudaro labai mažą dalį džihadistų judėjimo.2 psl. >>
Straibato Eilinis burblines kad..Pa takios reklamos…Kai Doleris augęs!. Naftos kainos?! krite. Taip sakant pasaulinio pripažinimo. Gal tik Hitleris gali lygiuotis. Pa šitokio Pasaulinio pripažinimo. Bent jau vien aišku Terorizmo ISTORIJOJ Tik pasikėsinimas Sarajeve Prieš Austra -Vengrijos Erc Hercoga. Pagal Įtaka Pasauliui gaunas