, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Seimo Antikorupcijos komisija, penkias valandas už uždarų durų svarsčiusi Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) vadovų atleidimo aplinkybių tyrimo išvadas, jų taip ir nepriėmė. Per tą laiką į viešumą pateko keli preliminarių išvadų projektai – jas noriai viešino patys komisijos nariai.
Po penkių valandų svarstymų Seimo Antikorupcijos komisija išsiskirstė nepriėmusi jokių išvadų, rašo portalas 15min.lt.
Nusprendęs, kad komisijos prezidentei Daliai Grybauskaitei formuluojami klausimai yra nepasverti, komisijos posėdį prieš 21 val. paliko socialdemokratas Stanislovas Giedraitis.
Preliminariame išvadų projekte rašoma, kad FNTT vadovas Vitalijus Gailius kaip spaudimą suprato prezidentės prašymą atleisti buvusį pavaduotoją Vytautą Giržadą. Todėl, pasak išvadų projekto, „D. Grybauskaitė tokiais savo veiksmais pažeidė Konstitucijos nuostatas dėl valdžių padalijimo principo ir demokratijos pagrindų.“
Su tokia nuostata nesutikusiam S. Giedraičiui išėjus iš posėdžio, ketvirtadienio vakarą posėdžiauti liko 8 iš 17 komisijos narių. Tiek narių sprendimų priimti negali. Todėl komisija vėl rinktis žada penktadienį.
Antikorupcijos komisijos pirmininkas Ligitas Kernagis sakė, kad komisija iš esmės yra sutarusi dėl išvadų. Esą teliko tik dėl jų nubalsuoti. „Atvirai pasakius, galvojau, kad bus sunkiau. Iš visų 36 klausimų mes vieningai pritarėme 30. Iš esmės aptarėme visus klausimus. Beliko juos priimti“, – sakė L.Kernagis. Pasak jo, ketvirtadienį posėdis buvo nutrauktas ne dėl sugriauto kvorumo, o dėl nuovargio.
KOMENTARAI (0)