, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Energetikos ministerijai pavaldi Ignalinos atominė elektrinė (IAE), įsivėlusi į teisinius ginčus su branduolinių atliekų saugyklos statybų rangovais, dar pernai nutarė pirkti teisines paslaugas. Pagal sutartį su konkursą laimėjusia advokatų kontora „Taylor Wessing” buvo numatyta išleisti 670 tūkstančių litų. Bet paaiškėjo, kad į samdomų britų teisininkų kišenę turėtų nubyrėti aštuonis kartus didesnė suma.
Kaip rašo „Lietuvos rytas“, IAE šių metų pavasarį nutarė, kad jai reikia papildomų teisinių paslaugų. Bet energetikai neskelbė naujo konkurso, o papildomas paslaugas viešai neskelbiamų derybų būdu už 5 milijonus litų nusprendė pirkti iš tos pačios advokatų kontoros.
Viešųjų pirkimų tarnyba neįžvelgė nieko bloga, kad sutartis dėl papildomų paslaugų IAE sudarė neskelbiamų derybų būdu. Bet vakar šios tarnybos vadovas Žydrūnas Plytnikas sakė, kad taip neturėtų būti. „Mes aiškinsimės šią situaciją. Tai – nenormalu”, – pareiškė jis „Lietuvos ryto” televizijai.
Tai, kad įmonės sutartis prieštarauja ne tik Europos Sąjungos direktyvoms, bet ir Lietuvos įstatymams, neabejoja ir advokatas Albertas Bandžius. Šio teisininko tvirtinimu, pagal ES teisės aktus papildomų paslaugų kaina gali būti tik iki 50 proc. pagrindinio pirkimo vertės. Tuo tarpu šiuo atveju kainos skiriasi net 8 kartus.
Dabartinis IAE vadovas Žilvinas Jurkšus tvirtino, jog sutartyje buvo numatyta galimybė, esant poreikiui, pirkti papildomas paslaugas. Jis teigė, kad britai sutiko konsultuoti per trumpesnį nei kitų dalyvių pasiūlytą laiką ir už mažesnę kainą.
KOMENTARAI (0)