, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Vietoje susitikimo su Vokietijos kanclere ir euro zonos ministrais Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovas Dominique‘as Straussas-Kahnas pirmadienį turėtų stoti prieš teismą Niujorke. Šeštadienį jis apkaltintas mėginimu išprievartauti viešbučio kambarinę, ir buvo suimtas.
Pirmadienį pranešta, kad kita moteris taip pat ketina apkaltinti D. Straussą-Kahną. 31-erių prancūzė rašytoja Tristane Banon tvirtina, kad 2002 metais interviu metu jai teko gintis nuo D. Strausso-Kahno priekabiavimo. T. Banon motina, kuri yra kaltinamo politiko bendrapartietė, teigia ją tuomet atkalbėjusi kreiptis į policiją.
Europos Komisijos atstovas Amadeu’s Altafajas Tardio’us tikina, kad TVF vadovą pirmadienio susitikime, kuriame sprendžiama dėl paramos Graikijai, Portugalijai ir Airijai, sėkmingai pakeis jo pavaduotojas, o TVF ir toliau išliks stipri institucija.
Prancūzijos socialistas, potencialus kandidatas į šalies prezidento kėdę kituose rinkimuose, iki šiol sėkmingai vadovavo TVF įveikdamas ir asmeninę klaidą – 2008 metais su bendradarbe užmegztą romaną, dėl kurio jis atsiprašė. Nuopelnai, kad į antrą planą pastarąjį dešimtmetį nutolęs TVF pastaruoju metu užima vis svarbesnį vaidmenį, priskiriami D. Straussui-Kahnui. Fondo politikoje dogmatišką požiūrį pakeitė pragmatizmas. Ypač po krizės jis padidino resursus ir įtaką.
Seksualinių kaltinimų skandalas kilo netinkamu metu eurui ir ypač Graikijai. Pirmadienį jis turėjo susitikti su Vokietijos kanclere Angela Merkel ir dalyvauti euro zonos finansų ministrų susitikime Briuselyje, kur bus detaliai aptariama, kaip spręsti besitęsiančią skolų krizę Graikijoje.
Graikijos laikraščiai neseniai aprašė, kad dar likus daug laiko iki pirmosios išmokos Graikijai jos premjeras George‘as Papandreou konsultavosi su D. Straussu-Kahnu. Pastarasis aprašomas kaip žmogus, smulkmeniškai tarpininkavęs ir prižiūrėjęs Airijos, Portugalijos ir Graikijos reikalus. Jis yra minkštesnės linijos šalininkas šių šalių atžvilgiu. Atėnų atveju jis tikino, kad griežtos taupymo priemonės tik pablogins situaciją ir čia jo pozicija kirtosi su daugumos šalių donorių politikų požiūriu.
Pernai gegužę gavusi 110 mlrd. eurų paskolą Graikija įvedė aukštesnius mokesčius ir griežtas taupymo priemones, tačiau šalies ekonomika šiemet susitraukė 4 proc., palyginti su praėjusiais metais, kai šalies rodikliai taip pat buvo prastesni nei planuota.
TVF vadovo advokatai sako, kad D. Straussas-Kahnas nesutinka su kaltinimais ir turi alibi – tuo metu, kai kambarinė teigia buvusi užpulta, D. Strauss-Kahnas jau buvo išėjęs iš viešbučio. Apie atsistatydinimą jis nekalba, o policijos pareigūnams pasiūlė ieškoti DNR pėdsakų, dėl ko buvo nukeltas teismo posėdis. Žinių iš Niujorko laukia ir Vašingtone įsikūrusi TVF taryba.
Šią vasarą TVF palikti žada šiuo metu laikinai D. Strausso-Kahno pareigas perėmęs jo pavaduotojas Johnas Lipsky‘s. Taigi įvykiai gali pasisukti taip, kad TVF šią vasarą, kai Pietų Europoje situaciją dar labiau kaitina svyruojanti Ispanija, liks be svarbiausių ligšiolinių vadovų.2 psl. >>
KOMENTARAI (0)