, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
„Verslo žinios“
Ūkininkai nepabūgo įsipareigojimų
Nepasitvirtino verslininkų baimės, jog po 2010 m. skandalų, kai kainoms šovus į viršų ūkininkai atsisakė vykdyti sutartis, žemdirbiai bus atsargūs ir įsipareigojimus prisiims nenoriai. Ūkininkai, norėdami apsisaugoti nuo galimo kainų nuosmukio, pasirašė daugiau išankstinio pardavimo sutarčių nei pernai.
„Nors ir keista, tačiau šiemet mes pasirašę daugiau išankstinių sutarčių nei 2010 m. pavasarį. To neprognozavome, nes manėme, kad ūkininkai bus nusivylę, kai pernai pasirašė sutartis, o kainos vėliau pradėjo drastiškai kilti“, – stebisi Dainius Pilkauskas, „Linas Agro Group“ prekybos direktorius Baltijos šalims.
Ramūnas Karbauskis, „Agrokoncerno“ prezidentas, sako, kad šiemet pasirašyta sutarčių supirkti rekordinį grūdų kiekį ir šie kiekiai sėkmingai parduoti biržose. Bendrovė tokio įvykių posūkio taip pat neprognozavo.
Svarsto skolų mainus
Jei Seimas ryžtųsi Įmonių bankroto įstatyme leisti tarpusavio įskaitas, lengviau atsikvėptų ir verslas, ir biudžetas. Tačiau, kad būtų išvengta pažeidimų, įskaitos turėtų vykti tik su teismo leidimu, antradienį rašo “Verslo žinios”.
Rytoj Seimo Ekonomikos komitetas turėtų svarstyti Įmonių bankroto įstatymo pataisas, viena kurių numato leisti bankrutuojančioms įmonėms ir kreditoriams įskaityti tarpusavio skolas.
Marius Grajauskas, advokatų kontoros „Balčiūnas ir Grajauskas“ seniūnas ir partneris, sako, kad neleidžiant tarpusavio įskaitymų, jei bankrutuojanti bendrovė yra skolinga kreditoriui, o kreditorius skolingas bankrutuojančiai įmonei, kreditorius rizikuoja nukentėti.
„Lietuvos rytas“
Apgultis mašinų turgavietėse
Nuo liepos mėnesio didės į Baltarusiją, Rusiją ir Kazachiją įvežamų naudotų automobilių importo mokestis. Tad pirkėjai Lietuvoje juos šluoja jau dabar ir nelabai derasi.
„Šiuo metu parduodame du kartus daugiau automobilių nei paprastai. Manau, kad taip bus iki vidurvasario.Kol kas atrodo, kad pirkėjai iš Rytų skuba prisipirkti automobilių, o tuomet jau žiūrės, ką daryti”, – teigė Marijampolės automobilių turgaus vadovas Ramūnas Neveckas.
Jis teigė, kad visų automobilių kainos turgavietėse per kelias savaites šoktelėjo apie 20 procentų.
Kad automobiliai karštligiškai perkami, matyti ir pasižvalgius Lietuvos pasienyje su Baltarusija – ten nusidriekė išgabenamų automobilių eilės
„Lietuvos žinios“
Pieno kainos nebekils?
Žemdirbiai ir pieno supirkėjai įsitikinę, kad per metus beveik 40 procentų išaugusi pieno supirkimo kaina artimiausiu laiku nusistovės, o ūkininkai nerimauja dėl galimų nuostolių, jei pienas ženkliai atpigtų, kaip buvo prieš kelerius metus.2 psl. >>
KOMENTARAI (0)