, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Staigiai atpigus Prancūzijos bankų akcijoms ir pasklidus gandams, kurie vėliau buvo paneigti, kad reitingų agentūros galėtų sumažinti aukščiausią Prancūzijos reitingą (AAA), šalies politikai puolė skubiai ieškoti naujų priemonių, kaip sumažinti savo skolas.
Tai, kad Prancūzija imsis naujų priemonių sumažinti savo skolas ir išsaugoti kredito reitingą, pranešė šalies prezidentas Nicolas Sarkozy. Jis specialiai sugrįžo iš atostogų ir sušaukė poilsiavusią vyriausybę, kad pasitartų, kaip spręsti sparčiai gilėjančią euro zonos krizę.
N. Sarkozy ministrams nurodė per savaitę sukurti juodraštinį taupymo planą, į kurį gali būti įtrauktas išlaidų karpymas ir mokestinių spragų kamšymas. Paryžius pažadėjo šiuo metu 7,1 proc. BVP siekiantį biudžeto deficitą iki 2013 metų sumažinti iki 3 proc. Šis pažadas esą bus išlaikytas nepriklausomai nuo to, kaip vystysis šalies ekonomika.
Nors reitingų agentūros teigia, kad Prancūzijos perspektyva išlieka teigiama, ankstesnės ekonomikos augimo prognozės – 2 proc. šiais metais ir šiek tiek daugiau 2012-aisiais – gali ir neišsipildyti dėl antrąjį ketvirtį vyravusios stagnacijos. Pramonės produkcija birželį, palyginti su geguže, smuko 1,6 proc.
Jeigu augimo prognozės iš tiesų neišsipildys, o biudžeto deficitą vis tiek reikės mažinti, pajamų spragą prancūzams neabejotinai teks kamšyti toliau karpant išlaidas ir didinant mokesčius. Penktadienį turėtų būti paskelbti statistikų skaičiavimai, kiek antrąjį ketvirtį augo Prancūzijos ekonomika.
Gali būti, kad šie duomenys dar labiau padidins spaudimą šalies politikams, atsidūrusiems ir taip sudėtingoje situacijoje – naujas taupymo priemones Prancūzija turės sugalvoti ir patvirtinti pašėlusiu greičiu.
Gavę ministrų pasiūlymus N. Sarkozy ir šalies ministras pirmininkas Francois Fillonas iki rugpjūčio 24 dienos turės nutarti, kokius karpymus vykdyti 2012 metais. Šalies parlamentas juos turės apsvarstyti rudenį.
Skubus aukščiausių Prancūzijos pareigūnų susitikimas buvo sušaukas po to, kai ėmė staigiai pigti šalies bankų akcijos. „Societe Generale“ akcijos atpigo 21 proc., „Credit Agricole“ – 13 proc., „BNP Paribas“ – 10 proc. Taip galėjo nutikti todėl, kad Prancūzijos finansinės institucijos turi supirkusios daug Italijos skolos vertybinių popierių. Skaičiuojama, kad visa suma galėtų siekti 410 mlrd. eurų.
Nerimo sukėlė ir trečiadienį kilusi gandų banga, kad reitingų agentūros gali sumažinti Prancūzijos kredito reitingą. Tačiau vėliau visos trys reitingų agentūros – „Moody’s“, „Standard & Poor’s“ ir „Fitch“ – patikino išlaikančios ir aukščiausią šalies reitingą, ir stabilią perspektyvą.
KOMENTARAI (0)