, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Indonezijoje „Converse“ sportbačius siuvantys darbuotojai sako, kad prižiūrėtojai į juos mėto batus, muša per veidą, vadina šunimis ir kiaulėmis. Fabriko užsakovas – „Nike“ – pripažįsta šiuos savo rangovo piktnaudžiavimo atvejus, tačiau teisinasi tuo, kad turi mažai įtakos problemai išspręsti.
Tuzinai „The Associated Press“ kalbintų darbuotojų ir „Nike“ išplatinta ataskaita patvirtina, kad avalynės ir sportinės aprangos gigantas vis dar neišpildo sau prieš dešimtmetį išsikeltų reikalavimų ir yra priklausomas nuo pigios darbo jėgos.
„Nike“ teigia, kad beveik du trečdaliai „Converse“ produktus gaminančių fabrikų neatitinka rangovams taikomų reikalavimų, bet taip pat atkakliai tvirtina, kad negali imtis spręsti šios problemos, nes daugelis sutarčių buvo pasirašyta dar prieš tai, kai „Nike“ 2003 metais nusipirko „Converse“ prekės ženklą.
Tačiau tai nepaaiškina darbuotojų patiriamo išnaudojimo „Pou Chen Group“ fabrike Sukamubyje. Ten „Converse“ produktai pradėti gaminti tik 2007 metais.
„Tai mūsų kasdienės duonos dalis“, – sako Mira Agustina, 30 metų moteris, atleista iš darbo, nors tuo metu sirgo ir pateikė gydytojo pažymą.
Prieš dešimtmetį „Nike“ buvo stipriai kritikuojama už pigios ir vaikų darbo jėgos išnaudojimą. Nuo tada kompanija aktyviai siekė pagerinti darbo sąlygas 1000 užjūrio fabrikų, kuriuose gaminama „Nike“ produkcija. Tačiau progresas, pasiektas kitose gamyklose, „Converse“ siuvėjams Indonezijoje kol kas lieka nepastebimu.
KOMENTARAI (0)