, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Telekomunikacijų bendrovė „Bitė“ skundžiasi, kad konkurentai nesudaro sąlygų perkelti numerius išankstinio mokėjimo paslaugų vartotojams. Esą nors Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) praėjusių metų lapkričio viduryje supaprastino numerio perkėlimo procedūras, naujos tvarkos kol kas visiškai laikosi tik „Bitė“. „Bitė“ kreipėsi į teismą, Konkurencijos tarybą bei į RRT ginčų komisiją. Konkurentai atkerta, kad klientų migracija vyksta, o „Bitė“ pati bandė perkelti neaktyvuotą „Tele2“ numerį – tai, savaime suprantama, nepavyko.
RRT patvirtinta nauja tvarka numato, kad telekomunikacijų bendrovės privalo perkelti išankstinio mokėjimo paslaugos telefono numerį, jei vartotojas nemokamai identifikuojasi internetu. Taip pat yra nurodyta, kad jei operatorius nesudaro vartotojui identifikavimo internetu galimybės, jis turi perkelti numerį nepriklausomai nuo to, ar vartotojas identifikavo save, ar ne.
„Palaikome RRT pastangas ir norą supaprastinti numerių perkėlimą, nes to nori vartotojai ir tai yra gerai visai rinkai. Tačiau susidūrę su „Omnitel“ ir „Tele2“ atliekamu taisyklių pažeidimu ir atlaidžiu tarnybos požiūriu į tokius veiksmus, esame priversti kreiptis į teismą“, – sakė „Bitės“ grupės generalinio direktoriaus pavaduotojas klientams Chrisas Robbinsas.
„Nemokama numerį perkeliančio vartotojo identifikacija internetu – tai telekomunikacijų bendrovių atsakomybė. Mes sudarome sąlygas vartotojams lengvai identifikuotis internetu ir perkelti numerį, kaip tą nurodo RRT tvarka. Deja, kiti operatoriai delsia vartotojams pasiūlyti be trikdžių veikiančią sistemą“, – teigė C. Robbins.
Telekomunikacijų bendrovės pateiktais duomenimis, nuo rugpjūčio iki lapkričio mėnesio kiti operatoriai atmetė 750 prašymų perkelti numerius į „Bitės“ tinklą. Šis prašymų skaičius atspindi tik tuos atvejus, kurie sulaukė atmetimo – dauguma norinčių perkelti turimą numerį net nepasiekė šio etapo ir buvo priversti likti senajame tinkle.
„Omnitel“ ir „Tele2“ atstovai neigia kaltinimus ir tikina sudarę klientams galimybę identifikuotis internete.
„Mes nesudarome kliūčių norintiems numerį perkelti klientams – „Omnitel“ laikosi Ryšių reguliavimo tarnybos praėjusių metų lapkričio viduryje priimtos supaprastino numerio perkėlimo tvarkos išankstinio mokėjimo paslaugų vartotojams ir turi jų identifikavimo sistemą internete, kaip to reikalauja įstatymai”, – sakė “Omnitel” atstovė Daiva Selickaitė.
„Tele2“ atstovas spaudai Andrius Baranauskas sako, kad jei tam tikrą numerį turinčio kliento duomenys nesiskiria nuo identifikavimo sistemoje internete įvestų duomenų, kliūčių pereiti į kitą tinklą nėra.
„Svarbu įsitikinti, kad numerio turėtojas ir internete užsiregistravęs žmogus yra tas pats. Taip mes norime išvengti tokių atvejų, kai žmogaus numerį perkelti gali sugalvoti koks nors piktavalis. Tinkamai viską susitvarkiusiam klientui jokių kliūčių mes nedarome. Praėjusį mėnesį iš „Tele2“ į „Bitę“ perėjo apie 70 vartotojų“, – aiškino A. Baranauskas.2 psl. >>
KOMENTARAI (0)