, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Naujausi preliminarūs tyrimų rezultatai patvirtina, kad mirtį nešanti bakterija E.coli galėjo išplisti iš pupelių daigų, kurie auginami Šiaurės Vokietijos ūkiuose. Iš viso nuo bakterijos sukeltų susirgimų jau mirė 22 žmonės, daugiau kaip 2 tūkst. – sunkiai serga.
Vokiečiams teks dar kartą atsiprašyti ispanų, kurie buvo apkaltinti auginantys ir vartotojams parduodantys agurkus, neva užkrėstus mirtina bakterija. Pietinės Saksonijos žemės ūkio ministras Gertas Lindemannas patvirtino, kad nustatytas naujas pavojingų bakterijų šaltinis – pupų daigai, kuriuos augina patys vokiečiai ir tiekia įvairiems restoranų ir kavinių tinklams.
Tiesa, kol kas vokiečiai susilaiko nuo galutinių išvadų ir akcentuoja, kad ši informacija – preliminari.
Ar Žemutinėje Saksonijoje išaugintos sojos iš tikrųjų tapo žarnyno susirgimų priežastimi, galutinai turi būti patvirtinta šiandien.
Tačiau Vokietijos ir kitų šalių gyventojams jau pateiktas juodasis sąrašas – vartotojams nepatariama valgyti ne tik pupeles ir jų daigius, bet ir soją, lęšius, žirnius. Taip pat rekomenduojama atsisakyti brokolių, česnako, ridikų ir ropių – produktų, kurie itin dažnai naudojami gaminant salotas.
Keletas Vokietijos ūkių, auginusių pupelių daigus, uždaryti, jų produkcija išimta iš prekybos, atliekami pakartotiniai tyrimai.
KOMENTARAI (0)