, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Žemės drebėjimas Japonijoje virto nepalankių įvykių grandine, dėl kurių savo darbą sustabdė dideli pramoniniai objektai. Žemės drebėjimo ar cunamio sukelti pažeidimai vienose gamyklose virto žaliavų ir komponentų trūkumu kitose, todėl darbą buvo priverstos stabdyti ir žalos nepatyrusios gamyklos. Japonijoje šiuo metu stringa įvairų dalykų gamyba pradedant fotoaparatais ir baigiant automobiliais.
Tiesa, situacija keičiasi kiekvieną dieną. Praėjusią savaitę gamyklos buvo uždarytos dėl drebėjimo sukeltų padarinių ir sutrikdyto elektros tiekimo. Šiuo metu gamyklos uždaromos ar jų darbas neatnaujinamas dėl to, kad joms trūksta žaliavos ir atitinkamų elektronikos komponentų.
Stabdo televizorių gamybą
Didžiausia Japonijos buities ir elektronikos prekių gamintoja „Sony“ šiandien uždarė penkias gamyklas, kuriose surenkami skystųjų kristalų televizoriai, fotoaparatai, filmavimo kameros, mobilieji telefonai, ausinės ir TV transliacijų įranga. Bendrovė skelbė šias gamyklas uždaranti iki kovo mėnesio pabaigos.
Iš viso „Sony“ uždarytų gamyklų skaičius Japonijoje jau yra išaugęs iki 12, jose buvo gaminami tiek vartotojams, tiek pramonei skirti produktai, tarp kurių – „Blu-ray“ grotuvai, lazeriai, ličio jonų baterijos. Kai kurių gamyklų darbą bus bandoma atnaujinti dar šią savaitę. Prognozuojama, kad dėl sutrikdytos bendrovės gamyklų veiklos, jos pelnas šiais metais gali būti mažesnis 10 proc.
Elektronikos prekėmis ir buities technika prekiaujančio tinklo „Elektromarkt“ vadovas Ruslanas Kovaliovas teigė, kad jokių pranešimų apie televizorių ar „Blu-ray“ grotuvų trūkumą bendrovė iš savo partnerių nėra sulaukusi. „Europos atstovybės savo sandėliuose turi pakankamai atsargų, jos per tokį trumpą laiką tikrai nesibaigs“, – sakė R. Kovaliovas. Anot jo, net jei ateityje ir pritrūktų Japonijos gamintojų televizorių, juos greičiausiai būtų galima pakeisti Kinijoje ar Pietų Korėjoje pagamintais televizoriais.
Dėl sutrikusio tiekimo sunkumų patiria ir fototechnikos gamintojai „Canon“ bei „Nikon“. „Canon“ nurodė sustabdžiusi gamybą bent iki šio ketvirtadienio, nes dėl degalų trūkumo negali atnaujinti produktų distribucijos, be to, dalis jos darbuotojų dėl suniokotų kelių ir neveikiančio visuomeninio transporto negali pasiekti darbo. „Nikon“ teigia bandysianti atnaujinti gamybą mėnesio pabaigoje, tačiau įspėja, kad bendrovei kol kas gali nepavykti pasiekti buvusio gamybos lygio dėl komponentų trūkumo.
Japonijoje gaminamų komponentų trūkumą gali pajusti ne vien tik šioje šalyje veikiančios bendrovės. Japonija yra svarbi procesorių, LCD matricų, ličio jonų baterijų gamintoja pasaulyje, todėl šių komponentų trūkumą gali pajusti tokios bendrovės kaip „Apple“, „General Motors“ ar „Nokia“.2 psl. >>
KOMENTARAI (0)