, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Jeigu derybos dėl Visagino atominės elektrinės (VAE) užtruks, japonai kaip prioritetinius gali pasirinkti kituose pasaulio kraštuose įgyvendinamus projektus.
Nors „Hitachi“ ir Lietuvos derybos dėl VAE projekto įgyvendinimo sutarties aklinai uždarytos nuo pašalinių ausų, Japonijos žiniasklaidos šaltiniai tvirtina, kad galutinė partnerių sutarties redakcija dėl VAE statybos bus sudaryta dar negreit, rašo „Verslo žinios“.
Šaltinis teigia, kad spartesniems susitarimams trukdys Europos Sąjungos ir Rusijos „energetinis karas“ dėl alternatyvių branduolinių objektų statybos Rusijos Kaliningrado regione ir Baltarusijoje. Lietuva esą – nedidelė šalis, todėl viena nesugeba greitai priimti sprendimų.
Japonijos analitikai nurodo, kad pirmas po Fukušimos katastrofos pastatytas „Hitachi“ reaktorius kompanijai yra patikimumo ir prestižo reikalas. Jis galėtų įrodyti pasaulio rinkoms koncerno valią atitikti aukščiausius projektavimo, statybos ir saugos standartus. Toks pavyzdys galėtų būti VAE.
Tačiau, jeigu derybų, finansavimo modelių kūrimas, pinigų paieška užtruks, „Hitachi“ savo prioritetinį žvilgsnį gali nukreipti į Vietnamą, Turkiją, Jordaniją, ten jau deramasi dėl reaktorių pardavimo, arba į Lenkiją, su kurios bendrove PGE kiek anksčiau šį mėnesį pasirašytas ketinimų protokolas dėl reaktoriaus ESBWR statybos. Konkursą dėl branduolinės technologijos pirkimo šalia Glivicės statomai jėgainei planuojama baigti 2013 metais.
Japonijos žiniasklaida skelbia, kad Lietuvoje plėtojamo naujos VAE projekto vertė gali siekti apie 12,8 mlrd. litų. Koncernas „Hitachi“ ir Lietuvos Vyriausybė siekia, kad sutartis dėl VAE statybos būtų baigta ir pasirašyta iki šių metų pabaigos. Jeigu susitarimas bus pasiektas, „Hitachi“ planuoja baigti statyti jėgainę iki 2020 metų.
KOMENTARAI (0)