, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Japonija, sukrėsta didžiausio istorijoje žemės drebėjimo ir jį lydėjusio cunamio, stengiasi išvengti atominės katastrofos.
Įvairių šalių televizijos transliuoja vaizdo įrašą, kuriame užfiksuotas galingas sprogimas viename Fukušimos prefektūroje esančios atominės elektrinės blokų, tačiau vietos pareigūnai pranešimus apie esą sprogusį reaktorių neigia.
BBC pranešė, kad atominėje elektrinėje nustatytas radiacijos nuotėkis. Japonijos atominės energetikos agentūros specialistai baiminasi, kad vienoje reaktoriaus šerdyje temperatūra ir slėgis pakilo pernelyg daug, todėl pradėjo lydytis branduolinis kuras, nors siekiant to išvengti reaktorius buvo papildomai aušinamas. Po žemės drebėjimo nutrūko elektros tiekimas, o atsarginiai generatoriai sugedo, todėl išsijungė pagrindinė aušinimo sistema.
Naujienų agentūros ir televizijos šeštadienio rytą skelbia, kad radiacijos lygis aplink minėtą reaktorių normą jau viršija 1000 kartų. Tačiau Japonijos atominės energetikos agentūra patikslino, kad tokio lygio radiacija nustatyta tik elektrinės viduje, reaktoriaus valdymo patalpose, o jokios tiesioginės grėsmės vietos gyventojams nekilo. Vis dėlto specialistai nuogąstauja, kad reaktoriuje gali prasidėti nekontroliuojama branduolinė reakcija. Kai kurie energetikos ekspertai netgi prakalbo apie Japonijai gresiantį Černobilio scenarijų.
Japonijos vyriausybė oficialiai pranešė, kad sprogimą Fukušimos atominėje elektrinėje galėjo kilti sugedus šalto vandens pumpavimo įrenginiams. Sprogimas nugriaudėjo, kai darbuotojai stengėsi atvėsinti kaistančius reaktorius. Trys elektrinės darbuotojai patyrė sužalojimus.
Pasak vyriausybės atstovų, sprogimas apgadino tik išorinį reaktoriaus apvalkalą, o metalinis konteineris, kuriame yra reaktorius, nebuvo pažeistas. Radiacinis fonas elektrinės aplinkoje po sprogimo esą neviršijo normos, net sumažėjo, taip pat sumažėjo slėgis ir reaktoriaus viduje.
Vis dėlto vietos valdžia jau nurodė išplėsti evakuacijos mastus ir iškeldinti gyventojus, įsikūrusius iki 20 km spinduliu už elektrinės. Gyventojai, įsikūrę arčiausiai elektrinės, pradėti evakuoti dar penktadienį, kai po įvykusio žemės drebėjimo atominėje elektrinėje sutriko aušinimo sistemų darbas.
Japonijos pareigūnai tvirtino esą pasiruošę išdalyti jodo preparatus žmonėms, gyvenantiems netoli atominių elektrinių.
Taip pat paskelbta ypatingoji padėtis penkiuose Fukušimos atominės elektrinės blokuose, kuriuose taip pat sutriko aušinimo sistema.
Fukušimos atominė elektrinė yra maždaug 250 km nuo Japonijos sostinės Tokijo, kuriame gyvena 30 mln. žmonių.
Šeštadienio rytą nacionalinė Kiodo naujienų agentūra citavo policijos pranešimus, kad per žemės drebėjimą ir po to kilusį cunamį šalyje žuvo mažiausia 1200 žmonių, dar apie 10 tūkst. paskelbti dingę be žinios. Vien tik Minamisanriku uostamiestyje, kur prieš stichinę nelaimę gyveno 17 tūkst. gyventojų, be žinios dingo 9,5 tūkst.2 psl. >>
Ko nekomentuojat?..?
“metaliniams konteineriui”-?