, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Britų inžinieriai nusprendė patikrinti, ar šiandieniniai mobilieji telefonai galėtų veikti kosmose, ir artimiausiu metu į orbitą aplink Žemę ketina išsiųsti nedidelį palydovą su išmaniuoju telefonu.
Šios užduoties ėmėsi inžinierių komanda iš britų bendrovės „Surrey Satellite Technology Limited“. Eksperimento metu jie ketina pasirinkti išmanųjį telefoną su vidutinėmis galimybėmis ir atvirojo kodo „Android“ operacine sistema, kurią pritaikytų specifinėms užduotims atlikti, pranešė BBC.
Išmanusis telefonas ne tik turės atlaikyti skrydį virš Žemės, bet ir bus naudojamas 30 cm dydžio palydovui valdyti. Pagrindinis misijos, pavadintos „STRaND-1“, tikslas yra išbandyti plačiai paplitusius elektroninius įrenginius kuriant pigesnius kosminius aparatus.
Šiame projekte dalyvaujantys mokslininkai teigė jokių papildomų patobulinimų mobiliojo telefono konstrukcijoje neketinantys daryti ir aparatą į kosmosą išsiųs beveik tokios būklės, kokios jis bus išpakuotas iš dėžės. Tiesa, į palydovo vidų patalpintas įrenginys turėtų būti bent iš dalies apsaugotas nuo kelis šimtus laipsnių šalčio siekiančios temperatūros ir didelės radiacijos.
Misijos pradžioje nedidelį palydovą valdys atskiras kompiuteris, vėliau jam valdyti ketinama pasitelkti ir telefoną. Šis įrenginys įprastų signalų nesiųs, ryšiui su žeme palaikyti bus naudojamas specialus palydovo radijo siųstuvas. Mobilusis telefonas turės valdyti navigacijos ir ryšių sistemas, plazminius palydovo variklius ir kontroliuoti palydovo judėjimo trajektoriją.
Jeigu mokslininkų sumanymas pasitvirtins, ateityje sukonstruoti kosminius aparatus gali tapti gerokai paprasčiau ir pigiau. Iki šiol mobilieji telefonai buvo išbandyti keliolikos kilometrų aukštyje, juos pakėlus karšto oro balionais.
KOMENTARAI (0)