, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Didžiausia pasaulyje asmeninių kompiuterių gamintoja „Hewlett-Packard“ (HP) pranešė svarstanti galimybę trauktis iš kompiuterinės įrangos gamybos segmento. Nors bendrovės pajamos iš šios srities šįmet didėjo, tačiau ji teigė daugiau neįžvelgianti didelio augimo potencialo šioje rinkos srityje.
HP pajamos per praėjusį finansinį ketvirtį sudarė 31,18 mlrd. JAV dolerių ir, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, ūgtelėjo 1,5 proc. ir atitiko analitikų lūkesčius. Bendrovės pelnas iš veiklos per minėtą laikotarpį sudarė 2,52 mlrd. JAV dolerių ir buvo 8,5 proc. negu per tą patį praėjusių metų laikotarpį.
Nepaisant šio teigiamo rezultato, bendrovės vadovybė įspėjo, metų pabaigoje greičiausiai nepavyks pasiekti prognozuojamų rezultatų. Viena priežasčių – lėtas asmeninių kompiuterių rinkos augimas bei nesėkmingi vartotojų elektronikos pardavimai. Todėl bendrovė pasirengusi imtis drastiškų žingsnių.
HP jau nusprendė atsisakyti operacine sistema „webOS“ paremtų planšetinių kompiuterių ir išmaniųjų telefonų gamybos. Įrenginiai su „webOS“ buvo pristatyti šių metų vasarį, tačiau didelės sėkmės nesulaukė. Dar šią savaitę buvo pasirodžiusi informacija, kad JAV elektronikos prekių tinklas „BestBuy“ iš dar pavasarį gautų beveik 300 tūkst. HP planšetinių kompiuterių iki šiol pardavė vos 25 tūkst. vienetų.
Bendrovė taip pat pranešė svarstysianti planus atskirti arba parduoti Asmeninių sistemų grupės padalinį, asmeninių ir planšetinių kompiuterių, taip pat išmaniųjų telefonų gamybą. Neatmetamas ir trečiasis variantas – padalinys ir toliau lieka HP grupės viduje.
Pasaulinėje asmeninių kompiuterių rinkoje HP šiuo metu užima didžiausią dalį – per 17 proc. Tačiau pastaraisiais metais jos asmeninių kompiuterių pardavimas išaugo vos 3 proc. Bendras rinkos augimas buvo dar lėtesnis ir tesiekė 2,3 proc.
Asmeninių sistemų grupės gaunamos pajamos sudaro apie trečdalį visų HP pajamų, jo pelningumo rodikliai yra patys mažiausi. Kaip nurodė HP, vartotojų elektronikos pardavimo rodikliai linkę labiau svyruoti negu verslo, tai kenkia ir bendriems bendrovės finansiniams rezultatams. Atsisakius Asmeninių sistemų grupės padalinio HP galėtų užtikrinti stabilesnius veiklos rezultatus.
Siekdama plėtoti veiklą verslo sprendimų srityje, HP pranešė už 10 mlrd. JAV dolerių sieksianti įsigyti programinius sprendimus verslui kuriančią britų įmonę „Autonomy“.
Įdomu, kad HP seka kažkada savo pagrindinio konkurento asmeninių kompiuterių rinkoje – IBM – pėdomis. Pastaroji bendrovė iš kompiuterių gamybos pasitraukė 2005 metais, tuo užsiimantį padalinį pardavusi kinų bendrovei „Lenovo“. Beje, vienas iš IBM inžinierių neseniai paskelbė apie asmeninio kompiuterio eros pabaigą.2 psl. >>
Pingback: Kas sugebės mesti iššūkį „iPad“? | IQ.lt