, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Jeigu reikėtų aprašyti tipinį nemokamos interneto enciklopedijos „Wikipedia“ autoriaus portretą, tai būtų 26-erių metų amžiaus vyras, turintis mokslų daktaro laipsnį. Iš tiesų 9 iš 10 šios enciklopedijos autorių yra vyriškos lyties. „Wikipedia“ įkūrėjas Jimmy Walesas mano, kad ši aplinkybė nulemia enciklopedijos turinį.
Nors „Wikipedia“ yra sukaupusi daugybę straipsnių apie mokslo dalykus ir technologijas, joje yra palyginti mažai straipsnių apie „lengvesnius“ dalykus, nes didžiajai daliai jos autorių tiesiog trūksta kompetencijos toje srityje. Pats J. Walesas savo enciklopedijoje pasigenda tokių straipsnių kaip, pavyzdžiui, žymių moterų praėjusio amžiaus biografijos ar straipsniai apie vaiko priežiūrą.
Jo nuomone, tokio tipo temos sulaukia mažai dėmesio dėl gana vienodos autorių auditorijos, kurią, kaip minėta, sudaro jauni, išsilavinę vyrai. Todėl J. Walesas per artimiausius metus ketina padidinti aktyvių autorių, dirbančių su „Wikipedia“ tekstais, pajėgas ir pritraukti bent 5 tūkst. naujų autorių, kurių didžiąją dalį sudarytų moteriškos lyties atstovės.
Šiuo metu „Wikipedia“ straipsnius rašo, peržiūri ir pildo apie 36 tūkst. žmonių. Tiesa, per pastaruosius kelerius metus šis skaičius mažėjo. Enciklopedijos įkūrėjai tai vertina kaip natūralią kaitą, o mažėjimą, anot jų, nulemia tai, kad vis daugiau dalykų ir temų jau yra aprašyta.
Visi „Wikipedia“ autoriai yra savanoriai ir už savo indėlį pinigų negauna. Pati „Wikipedia“ laikosi griežtos politikos ir reklamų į savo svetainę nededa. Organizacija savo veiklai finansuoti naudoja vartotojų paaukotus pinigus.
Nemokama interneto enciklopedija „Wikipedia“ buvo įkurta 2001 metais. Šiuo metu populiariausia anglų kalba joje yra beveik 4 mln. straipsnių, lietuvių kalba – apie 136 tūkst.
Pingback: Enciklopedijai Wikipedia trūksta rašančių moterų | FACEIT.LT