, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Pasaulio aukštųjų technologijų pramonės atstovai nerimauja dėl susidariusios situacijos Japonijoje. Stringant komponentų tiekimui, netrukus gali būti jaučiamas tam tikros produkcijos deficitas. Jeigu padėtis nesikeis, nemažai aukštųjų technologijų ir elektronikos gaminių gali brangti.
Vis daugiau didžiųjų telekomunikacijos ir elektroninės technikos gamintojų praneša negalintys gauti įrangos ir įvairių gamybai reikalingų dalių, todėl aukštųjų technologijų rinkoje galima laukti esminių permainų.
Kaip jau skelbta, dėl Japoniją sukrėtusio žemės drebėjimo ir jį lydėjusio cunamio šalyje kilo rimtų elektros tiekimo problemų. Nemažai įmonių teko sumažinti gamybos apimtis arba apskritai uždaryti gamyklas.
Bendrovė „Toshiba“ taip pat uždarė vieną iš savo gamyklų, kurioje buvo gaminami skystųjų kristalų ekranai išmaniesiems telefonams ir kitiems įrenginiams, rašo „Reuters“. Ekranų surinkimo linija, esanti gamykloje netoli Tokijaus, uždaryta remontui, nes per žemės drebėjimus buvo pažeista gamybos technologinė įranga. Remontas gali užsitęsti mažiausiai mėnesį.
Antroji „Toshiba“ gamykla, kur gaminami nedideli monitoriai, toliau dirba. Per pastarąją savaitę bendrovės „Toshiba Corp“ akcijų vertė nukrito beveik 30 proc.
Bendrovės „Macquarie Capital Securities“ analitiko Damiano Thongo teigimu, abi „Toshiba“ gamyklos aprūpina apie 5 proc. pasaulinės skystųjų ekranų išmaniesiems telefonams ir navigacijos prietaisams rinkos. Įvertinus greitai augančią išmaniųjų telefonų paklausą, jų gamintojams gali kilti problemų apsirūpinant skystaisiais ekranais.
Ketvirta pasaulyje kompiuterių gamintoja „Lenovo“ nuogąstauja, kad netrukus gali trūkti nešiojamųjų kompiuterių baterijų. „Lenovo“ generalinis direktorius Yangas Yuanqingas tvirtino, kad artimiausiu metu įmonei neturėtų kilti rimtų problemų, tačiau jis nesąs tikras dėl antrojo ketvirčio. „Lenovo“ akcijos taip pat krenta.
Nešiojamųjų ir planšetinių kompiuterių baterijų gali pristigti ir kiti gamintojai, nes „Sony“, viena iš dviejų didžiausių baterijų tiekėjų pasaulyje, uždarė šešias gamyklas.
Analitikai svarsto, kad jeigu gamintojai dar kelias savaites jaus įvairių komponentų stygių, aukštųjų technologijų ir elektronikos gaminiai, pirmiausia išmanieji telefonai, planšetiniai ir nešiojamieji kompiuteriai, neišvengiamai brangs. Tokios prognozės gali išsipildyti dar ir dėl to, kad brangsta metalai.
Padėtį Japonijoje su nerimu stebi ir Lietuvos aukštųjų technologijų įmonės. Lazerių ir jų sistemų gamintoja „Ekspla“ jau galvoja, iš kurių dar užsienio šalių galės įsivežti gamyboje naudojamų mikroschemų, jeigu šių tiekimas iš Japonijos strigtų. Tačiau kol kas jokių rimtesnių problemų lietuviškų lazerių gamintojams nekyla.2 psl. >>
KOMENTARAI (0)