, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Šį pirmadienį po maždaug dešimtmetį užtrukusių projektavimo ir gamybos darbų lėktuvų gamintoja „Boeing“ oficialiai perdavė pirmąjį naujos kartos lėktuvą „Boeing 787 Dreamliner“. Lengvesnis, modernesnis ir ekonomiškesnis laineris oro bendrovėms padės taupyti veiklos sąnaudas.
Nors iš išorės „Boeing 787 Dreamliner“ mažai kuo skiriasi nuo kitų lėktuvų, didžioji dalis inovacijų yra šio lėktuvo viduje. Naujasis „Boeing“ modelis ypatingas tuo, kad tai yra pirmasis pasaulyje keleivinis lėktuvas, kurio fiuzeliažas pagamintas iš anglies pluošto.
Lengvesnės ir tvirtesnės medžiagos
Tokios kompozicinės medžiagos, kaip anglies pluoštas, šiame lėktuve sudaro 50 proc. visų konstrukcijų. 20 proc. konstrukcijų sudaro aliuminis, o 15 proc. – titanas. Kompozicinės medžiagos yra lengvesnės ir išsiskiria didesniu svorio-atsparumo koeficientu, todėl jų naudojimas padeda sutaupyti svorio.
Kiek kitaip atrodo ir šio lėktuvo sparnai, kurių galai yra šiek tiek palenkti atgal. Jame panaudoti ir naujoviškos formos variklių laikikliai. Šie konstrukcijos elementai padeda sumažinti oro pasipriešinimą ir skleidžiamą triukšmą.
Gerokai patobulintos ir šio lėktuvo skrydžio sistemos. Vietoje tradicinių hidraulinių ir suspausto oro sistemų pasitelktos visiškai elektrinės sistemos, kurios naudojamos tokiose lėktuvo vietose kaip variklių starteriai ar stabdžiai. Elektroninės sistemos veikia tyliau, efektyviau bei taip pat padeda taupyti degalus.
Kalbant apie skrydžio parametrus, tai šis lėktuvas su užpildytais kuro bakais gali įveikti 15 tūkst. km atstumą, jo skrydžio greitis siekia 903 km/val., lėktuvas talpina apie 300 keleivių. Bendrovės teigimu, dėl visų patobulinimų „Boeing 787 Dreamliner“ naudoja 20 proc. mažiau degalų negu panašaus dydžio ir charakteristikų modeliai ir tai yra vienas didžiausių šio lėktuvo pranašumų oro bendrovėms siekiant suvaldyti dėl brangstančios naftos augančias skrydžių sąnaudas.
Lėktuvas vėlavo keletą metų
Tiesa, „Boeing 787 Dreamliner“ buvo galo pristatytas 3 metais vėliau negu buvo planuota. Minėta Japonijos oro bendrovė iš viso užsisakė per 50 šių lėktuvų dar 2004 metais, o pirmąjį ji turėjo gauti dar 2008 metais. Nepaisant to, šios bendrovės direktorius teigė, kad laukti naujojo lėktuvo tikrai vertėjo.
„Boeing 787 Dreamliner“ gali tapti vienu geidžiamiausių keleivinių lėktuvų, nes išankstinių užsakymų skaičius jau yra perkopęs 800. Aišku, tiems, kas 200 mln. JAV dolerių kainuonatį lėktuvą užsisako šiandien, jo gali tekti palaukti gerus 5 metus, mat „Boeing“ gamyklos pajėgumai šiuo metu siekia vos 2 lėktuvus per mėnesį. Nuo 2013 metų bendrovė tikisi pagaminti 10 tokių lėktuvų per mėnesį.2 psl. >>
KOMENTARAI (0)