, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Valiutų krizę Baltarusijos politikai ir vėl pažadėjo išspręsti per artimiausias dvi savaites. Tačiau šaliai gresia degalų krizė, sklandant gandams, kad netrukus brangs ir naftos produktai, nors akcizus planuojama didinti tik alkoholiniams gėrimams ir cigaretėms.
Baltarusijos vyriausybė parengė nutarimo projektą, kurį priėmus alkoholinių gėrimų ir cigarečių akcizų tarifai padidėtų 4-5 kartus.
Vietos ir Rusijos žiniasklaida skelbia, kad kasmet akcizai indeksuojami atsižvelgiant į infliacijos lygį. Nuo šių metų sausio 1-osios tarifai jau buvo padidinti 8 proc., tačiau kadangi šiais metais Baltarusijos ekonomikos ministerija prognozuoja infliaciją pasieksiant 40 proc., jau planuojama kelis kartus didinti ir akcizus.
„Nenormalu, kai degtinės butelis Baltarusijoje kainuoja 2 dolerius (10 tūkst. Baltarusijos rublių). Nenormalu, kai alaus butelis kainuoja mažiau nei ledų porcija, o „rašalas“ (pigus prastos kokybės alkoholinis gėrimas – red. past.) yra pigesnis už gerą mineralinį vandenį“, – naujienų agentūra „Interfaks“ cituoja neįvardintą šaltinį.
Birželio 1-ąją infliacija Baltarusijoje viršijo 20 proc.
Esą šalies vyriausybė siekia tiek padidinti akcizus, kad akcizinių prekių kaina doleriais pasiektų tą patį lygį kaip prieš vietos rublio devalvaciją. Be to, sprendimas didinti akcizus atitiktų ir Muitų sąjungos šalims numatytus tikslus. Rusija savo partneriams neva yra nurodžiusi palaipsniui didinti cigarečių akcizus, kad šie 2015 m. pasiektų Europos Sąjungos šalių taikomą akcizų vidurkį.
Tai būtų gera naujiena ir Lietuvos cigarečių gamintojams, kurie iki šiol skundžiasi gerokai sumažėjusiomis pardavimo pajamomis dėl nelegaliai parduodamų pigesnių rūkalų iš Rusijos ir Baltarusijos.
Per keturis šių metų mėnesius akcizai Baltarusijos biudžete sudarė 1,3 trilijono Baltarusijos rublių, t.y. 12,6 proc. bendrų biudžeto pajamų.
Degalinės neturi kuo prekiauti
Nors kelti degalų akcizų Baltarusija neplanuoja, artimiausiu metu mūsų kaimynę gali užklupti ne tik valiutos, bet ir degalų krizė. Kaip skelbia naujienų portalas tyt.by, išaugus degalų paklausai, jų jau ima stigti kai kuriose privačiose degalinėse.
Bendrovė „Gazpromneft-Belnefteprodukt“ penktadienį paskelbė laikinai nepardavinėsianti A92 benzino ir dyzelino už grynuosius rublius.
Pastaruoju metu nuolatos gaunami pranešimai, kad kai kuriose degalinėse trūksta degalų. Esą pardavėjai reguliariai nebegauna produkcijos iš dviejų naftos perdirbimo įmonių, nes šios dėl kilusios valiutų krizės ir devalvacijos yra linkusios nuostolius vietos rinkoje padengti didindamos eksportą į užsienį, taip pat – į Ukrainą ir Rusiją.
Tuo tarpu valstybinė įmonė „Belneftechim“, šalyje valdanti 500 degalinių tinklą ir užimanti apie 75 proc. vietos rinkos, neigia informaciją apie degalų stygių.2 psl. >>
KOMENTARAI (0)