, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
„Google“ kaupia milijonų savo vartotojų duomenis ir tuo stengiasi pasinaudoti vyriausybės. Visų pirma, tirdamos nusikaltimus, tačiau, tikėtina, ir siekdamos ne tokių kilnių tikslų. Taip galima spėti iš to, kad „Google“ dažnai prašymų netenkina.
2009 m. antrąjį pusmetį, kai „Google“ pirmą kartą publikavo Skaidrumo ataskaitą, kompanija gavo 12 539 prašymus. Šių metų pirmąjį pusmetį prašymų skaičius jau siekė 20 938, o juose buvo įvardinta 34 618 „Google“ paslaugų vartotojų arba paskyrų.
„Google“ teigia, kad prašymų kiekis kyla kompanijai kasmet teikiant vis daugiau paslaugų ir augant jos vartotojų skaičiui. Tačiau ar tai paaiškina tokį prašymų kiekio augimą? Tikėtina, kad vis daugiau vyriausybių ima suprasti, kad internete esanti informacija gali joms padėti siekti savųjų tikslų.
Geriausiai gauti informacijos sekėsi JAV, tačiau 10 proc. šios valstybės prašymų „Google“ vis dėlto atmetė. Į JAV užklausimų kiekį įskaičiuoti ir tokie, kuriuos vyriausybė siuntė teikdama teisinę pagalbą kitoms valstybėms arba pagal kitokius diplomatinius susitarimus. Intensyviausiai neskaitant JAV į „Google“ kreipiasi Indija, Brazilija, Prancūzija, Vokietija ir Jungtinė Karalystė, tačiau tenkinamų prašymų procentas gerokai skiriasi.
Dešiniajame grafike parinktos kai kurios kitos valstybės. Labiausiai iš jų nesisekė Vengrijai, Rusijai ir Turkijai. Nei vienas šių valstybių prašymas praėjusį pusmetį nebuvo patenkintas. Duomenų apie Lietuvos institucijų pateiktus prašymus „Google“ nepateikia.
KOMENTARAI (0)