, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Prezidento rinkimus pralaimėjusių respublikonų simbolis yra dramblys, o spalva – raudona. Ko gero šiek tiek raudonuoja ir respublikono pergalės siekę verslininkai, kurių išleisti milijonai galiausiai nepadėjo išvengti dar ketverių metų su Baracku Obama.
Brangiausiai JAV istorijoje rinkimų kampanijai (visa prezidento rinkimų kampanija, manoma, atsiėjo apie 2,6 mlrd. USD) lėšas rinko ne tik į oficialūs kandidatų štabai (jiems galima aukoti daugiausiai 2500 USD), bet ir nepriklausomos arba tik formaliai nepriklausomos agitacinės organizacijos. Turtingiausios iš jų yra vadinamieji super PAC’ai (super politinių akcijų komitetai, angl. super political action committees), kuriems aukos neribojamos ir kurie agitacijai išleido bent pusę milijardo dolerių – daugiausia reklamoms televizijoje.
M. Romney ir kiti respublikonų kandidatai turėjo po „savą“ super PAC’ą. Taip pat ir B. Obama. Tokiam PAC’ui paprastai vadovauja buvęs kandidato rinkiminio štabo narys ar kitokio plauko rėmėjas.
Didžiausi B. Obamą rėmusio (tiksliau, prieš M. Romney kovojusio) super PAC’o „Priorities USA Action“ aukotojai buvo Čikagos žiniasklaidos magnatas Fredas Eychaneris, 3,5 mln. USD), Jamesas H. Simonsas (rizikos kapitalo fondai, 3 mln. USD), Jeffrey Katzenbergas („Dreamworks Animation“, 2 mln. USD).
Respublikoniškajam „Restore Our Future“ po 10 mln. USD paaukojo kazino verslo magnatas Sheldonas Adelsonas ir jo žmona Miriam Adelson, taip pat Bobas J. Perry (statybų verslas, 2,8 mln. USD), „Oxbow Carbon LLC“ (naftos ir dujų verslas, 2,3 mln. USD).
Super PAC’ai yra palyginti naujas reiškinys JAV politikoje. Jie atsirado 2011 m. Federalinei rinkimų komisijai pralaimėjus bylą prieš konservatyvią nevyriausybinę organizaciją „Citizens United“.
JAV Aukščiausiasis teismas nusprendė, kad draudimas finansuoti politinę agitaciją, jei pinigai išleidžiami ne per kandidato ar partijos kasą, yra žodžio laisvės pažeidimas. Tai atvėrė galimybę neribotai ir neskaidriai finansuoti specialiai politinei agitacijai sukuriamas organizacijas, pavadinas super PAC’ais.
KOMENTARAI (0)