, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
2012 m. gruodį, palyginti su lapkričiu, prekių ir paslaugų kainos sumažėjo 0,1 proc., pranešė Statistikos departamentas. Jos nežymiai mažėjo trečią mėnesį iš eilės, tačiau analitikai teigia, kad infliacijos atoslūgis ilgai nesitęs.
Vyriausioji SEB banko analitikė Vilija Tauraitė išplatintame komentare teigė, kad defliaciją lėmė nuo rugsėjo mažėjusios benzino ir dyzelino kainos. Įtakos taip pat turėjo sezoninis maisto produktų, drabužių bei avalynės atpigimas.
„Šildymo sezonas išlieka istoriškai brangiausias, tačiau kandžiojasi vis mažiau. Vidutinės šilumos kainos Lietuvoje smuko tris mėnesius iš eilės ir, palyginti su rugsėju, gruodį buvo jau 4,7 proc. mažesnės. Tam įtakos turi pingančios gamtinės dujos ir biokuras“, – aiškino V. Tauraitė.
Vis dėlto, anot jos, šiemet infliacija lengvai nepasiduos. Metų pradžioje įsigalioję mokesčių ir reguliuojamų kainų pokyčiai infliacijai turėtų pridėti maždaug 0,5 proc. punkto. V. Tauraitė pridūrė, kad minimalios mėnesinės algos padidėjimo iki 1000 litų poveikis infliacijai priklausys nuo to, kiek realiai padidės darbdavių sąnaudos. Tačiau tai bus labiau labiau infliaciją didinantis nei neutralus veiksnys.
2012 m. gruodžio mėn. metinė (2012 m. gruodžio mėn., palyginti su 2011 m. gruodžio mėn.) infliacija sudarė 2,8 proc. ir buvo 0,6 proc. punkto mažesnė nei prieš metus. 2012 m. vidutinė metinė infliacija sudarė 3,1 proc. ir buvo 1 proc. punktu mažesnė nei 2011 m.
KOMENTARAI (0)