, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Kad ir kokios mažos palūkanos būtų, bankų klientai pirmiausia stengiasi sumažinti savo skolas, ir kur kas rečiau galvoja apie naujas paskolas.
Per metus iki rugsėjo pabaigos indėlių portfelis didėjo visuose šalies bankuose, išskyrus tris: Ūkio, „Danske“ ir „UniCredit“. Tačiau pastarasis nedirba mažmeninėje rinkoje. Skaičiuojant indėlių pokyčius be „UniCredit“, jų portfelis per metus išaugo daugiau nei 12 proc.
Tiesa, indėliai pūtėsi ir „Snoro“ sąskaita. Pernai lapkritį žlugus šiam bankui, didelė dalis draudimo išmokų, išmokėtų už „Snore“ buvusius indėlius, nusėdo kituose bankuose – pirmiausia didžiuosiuose. Dėl to labiausiai augo SEB indėlių portfelis – beveik 30 proc. Mat į šį banką buvo pervedamas draudimo išmokos gyventojams.
Tuo tarpu paskolų didieji bankai neskubėjo dalinti. Iš didesnių bankų išaugo tik „Nordea“ paskolų portfelis. Visi mažesnieji – Ūkio, Šiaulių ir Medicinos – taip pat padidino paskolų portfelius.
KOMENTARAI (0)